Zontes 310 X (2021)

Vlastník Ferda79
Vloženo 12.9.2023
Aktualizováno 12.9.2023

Pohodová motorka s dospělým vzhledem na ježdění do práce a po okolí za super poměr cena/výkon.

Motorka koupena od FIRMA:BRCars (Ústí nad Labem)

První dojmy - Motorka mě vzhledem hned zaujala. Vybíral jsem hlavně kvůli rozměrům a ceně. 200k a více se mi fakt za novou motorku dávat nechce. Dále mě zaujaly kladné recenze ze zahraničí.

Motorku bych doporučil pro - Všem co nemají čínské předsudky a nechtějí dát ranec za motorku.

Doplňky na motorce - Kufry jak zadní, tak boční. Padáky.

Zontes 310 x2 mě hnedka zaujal vzhledem, je to moderní a kvalitně zpracovaný motocykl. Chtěl jsem něco nového, něco jako enduro, ale na mou výšku 172 cm jsem měl malý výběr. Potřeboval jsem něco lehčího, co zatlačím přes vrátka do dvora, co není moc široké, dobře se s tím otáčí, mohu to přes nohu šoupnout do strany a hlavně, abych došlápl nohama na zem. No a právě Zontes mě v tomhle překvapil, jezdím s ním do práce, jen naskočím a jedu, vůbec se nedřu, nešetřím ho, prostě maká a slouží. Moto za 125k mě tak netíží, jakoby bych dal za moto 250k. Větší motorky mají spotřebu jak mé osobní auto, to potom ztrácí účel s moto jezdit do práce. Motor vrčí slušně, max. kolem 150 km/hod. Převodovka by mohla být přesnější, první 4 stupně jsou na mě moc krátké. Většinou jak se rozjedu jezdím jen 4 až 6 stupeň. Spotřeba 3.5 l/ 100 km. Přední brzda fajn, zadní je slabší, musel jsem ji nechat po zimě odvzdušnit. Zontes je prostě motorka na ježdění do práce kolem komína 300 km a občas na delší Trip. Zkoušel jsem i delší trasy dálnice, musel jsem si ale vytunit sedlo, bolel mě zadek. Co se týče podvozku tak ten je na pohodu, sedí a tlumí perfektně, bez poznámek, prostě super za tu cenu. Objem motoru 310 cm3 sice není trhač asfaltu, i když na 100 km/hod. to dá do 8 sekund, zrychlení z místa ve městě to má nádherné. Prostě na vyblbnutí to bohatě stačí.

Neeno
Neeno napsal 15.09.23 v 08:14 10b.

Nemít 190cm a 100kg,jdu taky klidně do ní. A možná jsem právě na té tvé v BRC seděl. Zpracování a výbava a i ohlasy ze zahraničí,kde už jezdí Zontes x let jsou jen kladné. U číny jen ty díly aby nebyl problém,ale velkosklad mají snad ve Španělsku,to by tu mělo do týdne být. Jen jak dlouho se na to díly seženou...5-10-15 let? To nikdo ještě neví. Ale už i všichni renovovaní výrobci u malých kubatur montují jen v Číně, Indii. I originál gs310 je z východu

Snowball
Snowball napsal 14.09.23 v 23:07 5b.

Promiň, ale mluvíš o předsudcích proti číňanům, ale nemáš ty zase trochu předsudky proti normálním značkám? Mluvíš jako by všichni nečíňani začínali na 250k a jen číňan byl za půlku. Ale třeba Honda CB300 stojí 135k (uznávám, chybí jí kapotáže). Za 160k už se dá koupit spousta funglovek, třeba Ninja 400 (ze které si tento Zontas očividně vzal inspiraci), Bávo 310 GS (když říkáš, žes chtěl enduro), KTM 390 Duke a další. Neříkám že příplatek +25% není rozdíl, je to rozdíl, ale není to dvojnásobek.

Větší motorky mívaly spotřebu jako auto před 20 lety. Dneska i sedmistovky jezdí kolem 4 litrů.

Neříkám, že Zontes je špatná motorka. Věřím, že ji užiješ k plné spokojenosti. Ale nemějme předsudky ani na jednu stranu :-

Mercurio
Mercurio napsal 13.09.23 v 20:38 10b.

Pěkně vybavený strojek.

Targus
Targus napsal 13.09.23 v 13:51 10b.

TVL!!!
Bejt s Číňanem v jednom Hrobě!!!
Tak to je teda mazec!!!

Mno, když jsem tě POŘÁDNĚ urazil, můžu pokračovat v hanění rejžáckého šrotu.

Motorka je, jaká je. Můj kluk taky "zradil" a koupil též rejžáka, páč na objednanou indiánskou Jawu čekáme dodnes a už je to víc než rok. A zatím mu to dokonce i jezdí, brzdí, troubí, svítí. Ten rejžák, NE-É ta doposud nekoupená Jawa!
Takže asi tolik ke kvalitě rejžáckých střepů.

Ať ti žluté brko přináší jen samé libé pocity.

jawatar
jawatar napsal 13.09.23 v 08:12 10b.