Keeway TXM 125 (2021)

Vlastník Dominik032
Vloženo 15.9.2023
Aktualizováno 15.9.2023

Sice čínská motorka, ale skvělá motorka :D

První dojmy - Jelikož je to první motorka. Tak jsem velice spokojený, že jsem si vybral tuhle. Posed při 180 CM je perfektní. Jediná negativita je, že na tuhle motorku člověk nesežene příslušenství.

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka, který má čerstvě řidičák a pro člověka co hledá motorku se kterou se dopraví do práce a užije si trochu srandy na tom i při cestě do ní. Dají se koupit i lepší motorky, ale můj názor, že je to povedený okopírovaný kousek.

Doplňky na motorce - Co se týče doplňku.
Člověk musí hodně hledat na internetu a sem-tam najdete něco zajímavého na ten to stroj.

Proč tohle a ne nějakou jinou motorku?
No rozpočet byl 50k a nechtěl jsem 20 let starou motorku. Jelikož nemám zkušeností jako někteří zkušení motorkáři, tak jsem nechtěl řešit servis a opravy. Vždy je šance,že vám prodávající něco zatají a zjistíte vadu až časem.

Aktuálně mám najeto přes 9k km a prozatím nic extrémního jsem nemusel opravovat.
Max výměna oleje a seřízeni ventilu a 2x prasklé plynové lanko.
Motorka se chová pěkně jak má.
Je to jen přece 125, takže člověk nemůže od toho čekat trhače asfaltu.
Do města super mimo město raději ne. Sice s tím jezdím občas po dálnici, ale jak to nemá plexisklo je to sranda.
Spotřeba cca 3-4 l/100 záleží jak moc tahám za plyn :D
Jinak ve dvou na motorce bez problému. Je to lehce znát, že je ta motorka pomalejší. Ale když vezmete přítelkyni na menší projížďku a na zmrzlinu tak pohoda, ale po dálnici a silnici 1.třídy raději ne. :D

Dá se s moto i dobře cestovat?
Dá, ale sedlo není nejlepší, takže po cca hodině začne bolet zadek, ale když si člověk udělá železný zadek věřím že i dele vydrží a to plexisklo.
Jel jsem s tím z Prahy do Plzně a řeknu, že to byla zábavná cesta.

Vašiak
Vašiak napsal 27.09.23 v 10:38 10b.

pernik92
pernik92 napsal 19.09.23 v 13:18 10b.

jen užívej. Taky jsem začínal na čínské dvacce a to nadšení chápu.
A cestovat se dá na všem. Já byl na té svoji až v ruském Omsku

callowsick
callowsick napsal 16.09.23 v 20:09 10b.

Pěkná Keewayka
Jezdil jsem docela dlouho úplně obycejnou dvacku oč týhle značky a vždycky mě dostala použitelností na malý i velký cesty teď ji dva roky jezdí švagr a motorka furt jezdí a jezdí, bez problému.

Ta tvoje má mnohem lepší podvozek a litý kola beru taky jako výhodnější oproti drátům (majitelé některých čínských endur 125cc by mohli vyprávět )

Dominik032
Dominik032 napsal 16.09.23 v 07:51

Jo nějaká inženýrská chyba tam bude. Dál jsem tam nainstaloval neoriginální plynové lanko, které je trošku tlustější. Už s tím novým mám najeto 1-2k km a pořád drží. Naposled co jsem koukal dovnitř tak vypadálo, že to ještě dlouho vydrží.
Chápu není to značková motorka, ale když si člověk vezme kam ti soudruzi pokročilí, tak se vůbec na tom nebojím jezdit. :)

Targus
Targus napsal 15.09.23 v 21:53 10b.

Máš deset za odvahu to sem pověsit, kluku ušatá.
Dvakrát lanko plynu za 9 k km je dosti šílená číslovka. Asi tam je něco špatně, malý poloměr ohybu lanka, skřípnutý bowden, nebo tak něco. Pokud je plynové lanko namazané a v adekvátních poloměrech, je to na věčnost.
Každopádně ti přeji vše dobré a nejen za řídítky!