BMW R 1200 R (2006)

Vlastník elvis78
Vloženo 25.9.2023
Aktualizováno 29.3.2024

Vloženo: 31.03.2024, Uskutečněno: 31.03.2024, Zhlédnuto: 176x

V sobotu byl u nás sraz od manželky ze školy, sraz dívek 40+ s jejich dcerami a synkem. Celkem 8 osob k obědu navíc, podávaly se vepřové a hlavně (holčičí) kuřecí řízky, bramborová kaše a nebo bram. salát. Po obědě jsem syna oblékl do mých moto hadrů, boty si vzal zimní vysoké, já jsem testnul novou bundu.
Cíl jasný : najít Pekelky a Průrvu Ploučnice
Navigaci jsem samo zapomněl v regále takže konečná navigace na Pekelné doly byla taková , že jsem několikrát přejel jinam. Ale nakonec jsme to zvládli, odměnou byla palačinka pro synka + fanta, já si da presso, šli jsme si to projít a pak projet. Je to kultovní místo, uvnitř vtipně zařízené. Další cíl byla průrva Ploučnice, její nalezení bylo celkem snadné. Cíl cesty tedy splněn.
Trasa byla: Dvory,Čilcec, Straky, Zbožíčko, Milovice, Mladá, Benátky, Zdětín, Chotětov, Velké a pak Malé Všelisy, Boreč, Skalsko, Katusice, Březinka, Březovice, napojení na legendární silnici č. 273 do krásné malebné obce Žďár, dále Okna, Doksy: v Doksech jsme chtěli dát zmrzlinu ale fronta byla snad kilometr, takže jsme pokračovali dál po další super cestě č.270 na Mimoň, u Břehyňského rybníka posezení opět v totálním obležení, kolem Hradčan do Mimoně, Zákup, bloudíme do Svojkova, vracíme se do Zákup a nalézáme asi správný směr ale ouzkou silničkou dojíždím do Nových Zákup k areálu Auria, kolem bývalé lesnické školy najíždím již na správnou cestu a přes Velenice, kolem bývalé zrcadlovny dojíždíme pod Pekelné doly, které jsem o 20m přejel. Já nevim skoro nikde jsem neviděl cedule na Pekelky, pamatuji si jen jednu ve asi Velenicích na plotě, snad.
Další cíl byl najít Průrvu Ploučnice, to se povedlo, dále klasika po silnici č. 270 od Novin po Ralskem na křižovatku u dolů Diamo abychom uhnuli na ještě luxusnější silnici č. 278 směr Stráž pod Ralskem, Hummer na Jezeře, Osečnou, kde mám spolužačku ze základky Mílu jejíž asi manžel a synové se věnovali nějaké disciplíně na motorkách, okruhy, pokud si to dobře pamatuji. Bylo to všechno k nalezení na spolužácích.cz kde jsem myslím správcoval jenže Seznam, se je rozhodl zrušit což mě dost bolelo, do Facebooku jsem nešel. Se spolužáky jsem tak skoro ztratil kontakt.
No nic, dále klasika Křižany, Kryštofovo Údolí, Machnín, nájezd na silnici č.35 do Liberce, nahoru na Ještěd- bohužel obsazeno, stále svítila červená ale nějací drzí motorkáři nedbali červené a jeli nahoru. Já takovej nejsem.
A tak jsme po vyfocení jeli dolů na Č.Dub, Mnichovo Hradiště, Zvířetice, Debř, Ml.Boleslav a po 1/38 domů. Max speed 135 km/h- kluk s tím neměl problém.
A i když to bylo 288km a mě už trochu bolela prdel tak prej by jel zase.
Akorát v těch mých hadrech mu to nesluší, jsou na něj velké. Ale kdybysme se měli vyválet tak měl alespoň vrstvu.
Na některých místech jsem jel dost opatrně, všude možně štěrk, hlína a pak nakonec jednou na výjezdu ze křižovatky nám to podjelo a musel jsem si dupnout pravou nohou.
Štěrk to je svinstvo
Saharskej písek viditelnost značně snížil, na Liberecku to bylo lepší. Nejlepší viditelnost byla ve čtvrrtek, Krkonose byly vidět jako když jsou 10 km daleko.

SLAY (824) napsal 03.04.2024 v 07:57

Nic jsi z toho nedělej až tam pojedeš po 3 -4 trefíš to i bez mapy po paměti ,co ti budu povídat mám s tím zkušenosti Když jsem tam jel poprvé minul jsem to napodruhý jsem přijel zas z druhé strany a opět minul ani na potřetí to nebylo 100% ,ale teď už je to na první dobrou.Kultovní místo motorkářů skoro jako Bečovské serpentiny,Ćervehorské sedlo ,Buchláky kdo to neprojel jako by ani nebyl .
Byl jsem tam x krát ale ta zrcadlovna to mi tedy uniklo takže letos.

elvis78 03.04.2024 v 12:49

A přitom já měl vždycky skvělej orientační smysl, ale teď je na motorce těch vjemů tolik že to nějak nedávám

ndravec (23) napsal 02.04.2024 v 13:21

To je fajn, že si vzal syna a užili jste si to společně :) Mně to manželka nikdy nedovolila a dnes už je synovi 22 a sám ani nechce. Mám pro něj motorku, mohla by být jeho, ale nemá zájem. Tak opatrně a hezkousezónu a společné zážitky.

elvis78 03.04.2024 v 12:49

dík. Manželka svolí na všechno, aby byl syn spokojen

Guga (72) napsal 31.03.2024 v 21:43

Paráda veliká

elvis78 01.04.2024 v 08:15

dík

Kočičinka (6) napsal 31.03.2024 v 14:40

Vždyť je to kousek od Zrcadlovny, ale taky jsem to napodruhé málem přejela.
Takže už ses tam dostal, okolo máš ještě pár míst

elvis78 01.04.2024 v 08:14

já vím, že je to kousek ale trefit cestu napoprvý bez mapy před sebou moc nejde

Milan1963 (273) napsal 31.03.2024 v 10:38

Pěkný výlet. Viditelnost dobrá, tady na jihu Čech je to o dost horší. Sahara...

elvis78 31.03.2024 v 14:41

dík, ráno to u nás bylo ještě zaprášenější a u Ralska krásně azuro

• malý výlet

Tak jelikož jsem se včera smejkal a trochu stroj zaprasil, dneska jsem si řekl že ho umeju a trochu tedy projedu. Vzduch byl voňavý, akorát ty mraky byly docela strašidelné při poodjetí od Nymburka, radar dokonce ukazova

Vloženo: 06.05.2024
    Uskutečněno: 06.05.2024
  • pracovní víkend zakončený projížďkou, no spíš skoro prů

Tak jsem byl od pátku zavřen v zaměstnání a včera ráno jsem si vzal do práce motorku, mám to 1100m do práce takže kdo ví kde bydlím tak si asi ťukal na hlavu, jenže já chtěl po práci vystřelit někam na N. Bydžov, Nechani

Vloženo: 06.05.2024
    Uskutečněno: 05.05.2024
  • proklatě dobré kuře

Venku dneska fičí jako blázen, dělat se mi nechce, jdu na noční a vařit se mi nechce už vůbec a tak beru kecky, rifle, motobundu a jdu do dílno-garážo-ex-prádelny-ex trafiky umejt totálně zasypanou přilbu od hmyzu z před

Vloženo: 30.04.2024
    Uskutečněno: 30.04.2024