Peugeot Geopolis 300 (2013)

Vlastník Stout
Vloženo 1.1.2024
Aktualizováno 2.1.2024

Geopolis 300 je svižný skútr na velkých kolech, dobře vede a sedí v zatáčkách, kde se dá dobře klopit (obuty skvělé Michelin City Grip 2), zadek má tvrdší . Do města skvělý.

Motorka koupena od FIRMA:PSMOTO67 (Břevnice) - Dobré přímé jednání, slovní

Honda Forza 300: Vyfoukli mi ji před nosem
Piaggio Beverly 350: Prakticky velmi podobný skútr ale dvojnásob drahý

První dojmy - Geopolis je obratný, s velkými koly, štíhlý do zácp. Trochu tvrdší zadek, ale to je dáno větší neodpruženou váhou zadní kyvky a asi by to chtělo servisovat tlumič. Při rozjezdu rychlý odpich. Pod sedlo se přilba nevejde.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv do města a na dojíždění do práce.

Doplňky na motorce - Zadní kufr SHAD33

Po asi 25 letech , kdy jsem jako kluk sedlal ČZ 250/471 (zeleného Smolíka), začínám s jednou stopou znovu. Tedy opomíjím nemotorovou jednu stopu – MTB, které mám velmi rád a beru ho každoročně na týdenní výlet s kamarády do Alp.
Původně jsem uvažoval jen nad skútry. Po přečtení spousty článků a recenzí, jsem došel k tomu že nechci nic slabého, ale zase nic silného, tedy tak 250-400 ccm a užitnost nad vzhledem. Taky mám 192 cm, takže taky nic malého. První volba padla na Hondu Forzu. Kolega v práci měl Peugeota Geopolise 400 a upozornil mě na jeden inzerát na stejný typ, ale 300 ccm. Dovoz z Itálie, 38 tis km, ročník 2013, ježděno někde u Verony (takže ne u moře). Prodejce-dovozce (PSMoto67, kterému děkuji a zdravím), byl sympatický, stejná věková skupina, nesnažil se mi lakovat že kupuji drahokam, že v případě nějakých vad se mám ozvat. Rozhodnutí bylo rychlé a po pár dnech byla doma. V lednu se moc jezdit nedá, takže jsem na první vyjížďku nějaký ten týden počkal. Krom výměny obou pneu, olej měněn krátce před prodejem, jsem zkontroloval variátor, řemen a spojku – vše ok. O starší baterii jsem věděl, ale tu jsem zatím nechal, samozřejmě že mne o pár měsíců později vypekla.
Skútr mám hlavně na dopravu do práce do Prahy, cca 20 km a samozřejmě i na nějaké ty víkendové vyjížďky. Dobře že jsem dal na kolegu , Peugeot Geopolis je opravdu skvělý, hodně muziky za málo peněz. Motor Piaggio – spolehlivost a spousta náhradních dílů, obě kola 16“ – nerozhodí mne každá díra na silnici, skútr je nádherně obratný, štíhlý na protáhnutí se mezi auty, 300 ccm má na křižovatce odpich, takže kurýři s PCX, kteří mne dojedou na křižovatce to musí zkoušet až zas na další , spotřeba cca 3,3-3,6 dle toho jak hodně to honím na dálnici. Co naopak považuji za nedostatečné je, že pod sedlo se mi nevejde přilba, takže už standardně vozím štíhlejší kufr, kam se zase pak vejde docela slušný nákup. A přední světlo není moc silné, ale to nejsou zásadní argumenty pro nekoupi.
Doteď jsem spokojen, cestou do práce ušetřím na zácpách na D5 spoustu času a nemusím si rezervoval místo v garážích v práci. Letos skútr osedlával i synátor s čerstvým A2, než si před zimou koupil svoji motorku.
Ve srovnání s Piaggio Beverly, jsou ceny skoro poloviční, a jak někdo tady na fóru napsal, že Peugeoty jsou u nás neprávem podceňované, tak to mohu potvrdit.