Honda ST 1300 Pan European (2003)

Vlastník LadislavVado
Vloženo 5.2.2024
Aktualizováno 14.2.2024

Je to starší parník, ale zkusil jsem si ji od kamaráda a byl to super zážitek. Vzhledově se mi moc líbí - starší ale chytla za srdce.

První dojmy - Ještě jsem na ni nejel, vzhledem ke " zrychlenému nákupu " se na ni svezl švagr. Vypadá to, že je zachovalá a pokud by se potvrdilo co je napsané v techničáku tak by to měl mít jeden majitel, starší ročník - klasika :-D Je to dovoz z Rakouska tak uvidímě co se o ní povede sehnat za informace. Vzhledově vypadá dobře, motor běžel jak má. Jak jsem psal, čeká nás velký servis - postupně popíšu.

Doplňky na motorce - Je v základní výbavě - tři kufry. Nemá vyhřívané ruce.

Motorku jsme si vybrali s manželkou, protože jsme chtěli něco nižšího než bylo RT.
Zkusil jsem se na stejné svézt a moc se mi to líbilo. Jedinné co mi na ni vadilo byl jiný posed - bolela mě z jízdy ramena. Ale to se dá vyřešit podložkou pod řídítka. Naprosto mě uchvátily brzdy - duální ABS. Brzdíš jedním prstem. Vzhledem k tomu, že to má skoro jednou tak velký obsah tak jsem na zátah zvědavej.
EDIT 14.2.2024
Tak ještě jsem se na Karcoolce nesvezl ale miluju ji čím dál víc Jméno dostala částečně od manželky a částečně od kamaráda-servisáka. Je to kompilace české pohádky a nejspíš amerického kresléného snad filmu pro děti.
Jinak Karcoolka má najeto 73 689 km. Podle Pavla - servisáka a nejlepšího kamaráda v jedné osobě, to zatím vypadá, že by mohla být v dobrém stavu. Začali jsme pomalu dávat do kupy větší servis - výměna náplní, filtru, svíčky a gumy... nakoupili jsme postupně vše potřebné a začali na ni pracovat.

Pro začátek vypustit chladící kapalinu, vyčistit nádržku a doplnit . Použili jsme speciální kapalinu - jen pro zasvěcené

Od začátku zlobil ukazatel stavu benzínu - blikaly všechny čárky. Doufali jsme , že to bude jen chtít vyčistit čidlo a srovná se to. Nebylo to tak.. Sundali jsme nádrž a.. praskla hadice s přívodem benzínu. Opět jsme vykoupali motorku v benzínu - naštěstí ho tam nebylo moc. Musím tímto poděkovat Pavlovi za zkušenosti a prozíravost při prvním tankování. Já tam chtěl nalít celou cisternu ale naštestí jsme tam dali jen pár litrů. Alespoň jsme se dneska v benzínu nekoupali my ale jen podlaha v garáži...
Po sundání nádrže, kterou alespoň propláchneme, bylo jasný, že musím koupit nové čidlo... A protože dodací doba je 12 dní, mám nějaký čas utrum od práce na motorce. Naštěstí není sezóna a tak je čas.. Když bych se nudil, můžu pomalu začít oživovat a leštit plasty na kufrech. A sjíždět nekonečné videa o motorce..

tomcruise77
tomcruise77 napsal 07.02.24 v 19:12 10b.

Vasko969
Vasko969 napsal 06.02.24 v 19:40 10b.

Krasny stroj !!!

Valkyria1520
Valkyria1520 napsal 06.02.24 v 17:05 10b.

Ahoj, nekupoval si v Brne?

Milan1963
Milan1963 napsal 06.02.24 v 16:27 10b.

Hezká, at' dělá jen raDOST.

StB
StB napsal 06.02.24 v 14:52 10b.

Moc pěkná.