ČZ 175/470 (1966)

Vlastník Kelt-P
Vloženo 21.4.2024
Aktualizováno 21.4.2024

Padla na mě nostalgie a tak jsem pořídil motorku, co jsem mívali doma někdy v 80.letech,

ČZ 250 sport: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy po sestavení byly zvláštní:-) Jezdil jsem mx, ostrá endura a teď cestovní endura. Tohle je úplně jiná technika, bo nejede, nebrzdí a netlumí:-) Zase je ale krásná!

Už pár let jsem koukal po soutěžní Jawičce , jenže sehnat Sadílka nebo Tramvaj je ekonomický nesmysl. Když po revoluci končil Svazarm, mohl jsem si svoji motorku odkoupit, ale já chtěl Japonce a neudělal to...já vůl. No a ta nostalgie z té doby se nejmenuje půl milionu...
Takže tahle zetka mi dávala smysl kvůli tomu, že jsme jí měli a že se nechá sehnat za cca normální peníze.
Tak po čtvrt roce se mi konečně podařilo "uchovnit" ČZ 175 sport z roku 1966 na doklady (veteránske).Historici v Liberci byli fajn, STK ve Vysokém taky...ale úřednice Magistrátu v Liberci tragedie. Měla jen z hotových podkladu udělat průkaz a vydat značku. Ta mladá ošklivá tlustá paní je vrchol arogance a blbosti. Snad i chapu, proč je frustrovaná...ale je placená i z mých daní. Její ekvivalent v HK je chlap, co snese jen superlativy. Doklady vyřešené s úsměvem a na počkáni.Ta cesta se mi vyplatila a věřím ,že vyjimkou je ten Liberec.
Takže až poleví mrazy, určitě s babičkou někam vyrazíme

Targus
Targus napsal 28.04.24 v 11:48

K167

Kolik jsem měl roků já, to se neodvažuji hádat. Podle zachované fotky určitě ani ne tři.
Z té tehdejší "jízdy" si také pamatuji hrazdu, které jsem se křečovitě držel, a ubíhající obrovské stromy okolo mne. Vezl jsem se po cestičkách v lesoparku, tenkrát se ještě mohly dělat různé věci, za které by dnes byl málem trest smrti. A my tenkrát v tom lesoparku bydleli...

K167
K167 napsal 26.04.24 v 14:19 10b.

Ahoj Kelte-P,
mám ročník 1967, je to první motorka, na které jsem kdy seděl, táta mě na ní svezl, když mi bylo pět, seděl jsem před ním na nádrži, držel se té hrazdy a ulítla mi kšiltovka.
Táta ji chtěl prodat, ale bránil jsem jí, že tuhle motorku nikdy prodat nemůžeme. 28 let za ní platím pojištění, je to moje srdeční záležitost.
Máš ji parádní.

Targus
Targus napsal 25.04.24 v 21:28

Idoktor

Zapomněl jsi k výčtu "pozitiv jízdy" na tomto křápu dopsat ještě výraz "zdraví poškozující".

K tomu dodám - bláznům se nemá odporovat!!!

ldoktor
ldoktor napsal 25.04.24 v 10:24 10b.

Ta definice je přesná. Je to drahé, pomalé, nebezpečné, ale je to prostě krásné a ta jízda, to je požitek.

ivan666
ivan666 napsal 23.04.24 v 12:22 10b.

Opravdu krásná, na rozdíl ode mne, přestože jsme stejný ročník. Liberec je opravdu anomálie. Ať ti sluší a slouží.