BMW R 1300 GS (2024)

Vlastník DrLecter
Vloženo 21.4.2024
Aktualizováno 21.4.2024

Jak říká Sršeň, nejlepší a nejdokonalejší motorka na světě. A já se spokojím s tím nejlepším, takže jednou to přijít muselo .

Motorka koupena od BMW CarTec Praha

První dojmy - Zatím jen minimální nájezd, seznamujeme se, ale první dojem naprosto úžasný. Okamžitě padne do ruky, nízko těžiště, takže má člověk pocit, že je děsně lehká, svěle točivá, letí jak raketa. Všechno funguje dokonale, tak jak má a jak ostatně předpokládáš.

Doplňky na motorce - - Styl Triple Black (Komfortní sedlo řidiče, Elektricky nastavitelný větrný štítek, Paket sedačky spolujezdce, Hlavní stojánek, Black Stormmetallic)
- Paket výbavy Touring (Centrální zamykání, Prodloužení krytů rukou, Držáky kufrů, Příprava pro navigační systém, Chromované svody)
- Paket výbavy Dynamic (Řadící asistent PRO, DSA - Dynamické nastavení tuhostipružin a tlumičů, Režim jízdy PRO, Sportovní brzdy)
- Paket Enduro PRO
- Návod k obsluze - CZ
- Vario-Topcase 28-36 l
- Navigace ConnectedRide

Průměrná spotřeba - 4.135 l/100km

Crosstourer nemá přímého nástupce, nechápu, proč nedokáže Honda udělat velkej cesťák s kardanem. Nemíním se nikde srát s řetězem.
Triumph Tiger sice s kardanem, ale v testech dopadl v přímém srovnání hůře. Jiné motorky nepřipadají v úvahu, takže GéeSo byla jasná volba.
Předpokládám, že mi bude sloužit stejně jako Crosstourer, převážně na cestování po Evropě, horské průsmyky, silnice nebo občas nějaké zpevněné cesty. Do terénu se moc necítím, ale možná to třeba jednou vyzkouším a taky to půjde.

Markádo
Markádo napsal 25.04.24 v 19:38 9b.

Super stroj, vypadá sportovnější a více souměrný něž předchozí model.A když jsem přední světlomet prohlédl vícekrát ,tak už se mi začíná líbit..
Pěkná barevná kombinace.Ne nadarmo se říká,že nakonec každý skončí u GS.

Pedl
Pedl napsal 24.04.24 v 14:09 10b.

Jsem zvědav na další dojmy

docik. napsal 22.04.24 v 18:44

A ještě přemýšlím, proč si někdo při nájezdu cca 7tis za rok pořizuje cestovní motorku?

docik. napsal 22.04.24 v 18:37

Triumph dopadl hůře?... samozřejmě. To je stejné jako když naše a německé časopisy testují Škodovku a VW. 26 let odcházejí neporaženi i ve srovnání s čímkoliv. Ale nedivím se. Je to sňatek z rozumu. Bude určitě skvělá.

docik.
docik. napsal 22.04.24 v 18:32 8b.