BMW F 650 GS Dakar (2005)

Vlastník pali3x
Vloženo 24.4.2024
Aktualizováno 24.4.2024

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 4 záznamů

pali3x
pali3x napsal 28.04.24 v 20:21

"krtek123" - Dakarovi verím...
Samozrejme, aj menšie výška zvládne vyššiu motorku. Mňa by skôr zaujímalo, ako ide Dakar na hlavný stojan. Ako som písal, tak môj VEĽMI ťažko. Keby som mal 50 kg, tak chybu hľadám v sebe. Ale povedal by som, že okolo 80 kg je normálna hmotnosť na "postavenie" relatívne malej motorky na stojan.

krtek123
krtek123 napsal 27.04.24 v 21:59

Ahoj, mám taky Dakara, sice staršího, ale jsem s ním moc spokojený. Neboj, rozhodně Tě nikde nenechá. Teď ho sice vystřídala CF 800 MT, ale na Dakara nedám dopustit a nechávám si ho jako druhou motorečku, už jen tak pro radost a z nostalgie. A jen pro zajímavost, popasoval jsem se s ním i s výškou 175 cm.
Přeji Ti, krásné zážitky na téhle krásce.

pali3x
pali3x napsal 26.04.24 v 09:59

Pred pár rokmi som skúšal Pegaso a prišlo mi také nejaké "zastarané"... (oproti napr Transalpu 650). Keď sa nad tým zamyslím dnes... Podľa mňa to bolo v mojej vtedajšej takmer NULOVEJ skúsenosti (na motorke som sedel vtedy po rokoch) a stavu danej motorky (bola za smiešne peniaze).
Malé GS je v každom prípade koncepčne veľmi podobná motorka, aj keď najbežnejšie Pegaso je skôr "sestrou" staršieho BMW F650 (z 90-tých rokov). Tú mal švagor a oproti novšiemu GS to bola o poznanie "staršia" motorka.

Otváranie sezóny? No ja som zatiaľ skôr taký "vlk samotár" - veľmi sa "neorganizujem" Možno do budúcnosti o tom porozmýšľam...
Aj keď "organizovanie sa" mi nie je celkom nepríjemné... Raz som sa vracal domov a na benzínke ma oslovila "stratená motorkárka" - že vraj, či môže ísť so mnou, aby sa nejako vymotala z danej lokality. A ja samozrejme veľmi rád pomôžem akejkoľvek stratenej "duši" (pri najhoršom budeme blúdiť dvaja ) Všimla si moju SPZ a predpokladala, že idem smerom domov (= jej smerom)... Tak sme sa pár kilometrov "organizovali" a potom rozdelili a viac sa nevideli

Minulý rok som sa náhodou s dcérou "ocitol" na Zemplínskej Šírave... Akurát tam bol motorkársky zraz ... (ani som o tom nevedel). Čakali sme na ceste, oproti dllllllha kolóna motoriek, my odstavení na ceste... A ja hovorím dcére - pozri na tú krásu, cíť vôňu benzínu... (páčilo sa jej to)
Možno niekedy skočím aj na podobnú akciu. Zatiaľ je to skôr o tom, že moje "plány" sú tak trochu "neplánované" = jazdím, keď mám čas a chuť.

hruso25
hruso25 napsal 25.04.24 v 22:22

Mal som Apriliu 650 Pegoso čo je sesternica 650 GS. V 90tych rokoch sa montovali na jednom páse v Taliansku. Potom výrobu BMW presunuli do Berlína.
V sobotu 27.4. ideš Kežmarku na otváranie sezóny?