BMW M 1000 XR (2024)

Vlastník palmic
Vloženo 2.5.2024
Aktualizováno 7.5.2024

Na tohle by fakt měl být zbrojní průkaz. Ne nadarmo o této motorce Karel Táborský řekl, že na běžné silnici v reálném světe momentálně neexistuje nic, co by jí mohlo stačit..

Motorka koupena od K2 Moto Liberec - Po oběhaní všech BMW showroomu v Praze, kde mě slušně všude poslali do pr... že si minimálně do říjen/listopad 2024 musím počkat, jsem zkusil zavolat do Liberce a přesný opak. Nic nebyl problém (doplňky atd.) a komunikace s Radkem Michálkem byla bez jediné výtky (od objednávky motorky až k předání klíčků). V březnu sem volal a koncem dubna už byla motorka připravena k vyzvednutí.

První dojmy - To že to nějak pojede sem asi představu již měl (Rocket3 taky za to docela umí vzít), ale že tu rychlost vůbec nebudu vnímat, pouze na tachometru mě dost vyděsilo. Motorku jsem vyzvedl v pátek v Liberci a na seznámení jsem dal cestu přes Děčín a Teplice. Během jízdy jsem si nějak vše nastavoval a furt mi nějak bylo divný, proč se všechny ty auta a i občas nějaká motorka tak vlečnou. Až při sledování tachometru jsem si uvědomil, že chyba je na mojí straně a raději se musím začít hodně krotit.

Motorku bych doporučil pro - Asi už to chce mít něco trošku v hlavě.

Doplňky na motorce - Krom navigace tam mám asi vše co šlo objednat: Handlebar end mirrors, 5-letá tovární záruka, paket výbavy M Competition (M GPS-Laptrigger, M karbonová kola, Carbon pack, M Billet pack) chrániče osy M, napínák řetězu M s držákem montážního stojanu, ochranný rám motoru a mřížka chladiče.

Když byla v listopadu 2023 představena, tak mi spadla čelist. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se tak rychle budu chtít zbavit Rokceta3 a vše klapne tak jak má. Hned sem zkusil ze zajímavosti vyhodit inzerát na prodej svého Rokceta3 a říkal si, že to třeba klapne.
V březnu 2024 jsem se jel podívat na Motosalon do Brna a tam se stal ten PRŮSER. Jak jsem jí uviděl a sedl si na ní, věděl jsem...že Rocket3 musí rychle pryč. Další týden jsem již obíhal všechny showroomy v Praze a prosil je, aby mi tu motorku prodali. Všude mě slušně poslali do prdele a že si musím počkat až tak na konec roku atd. Naštěstí jsem zkusil zavolat i do K2moto Liberec a když mi pan Michálek řekl, že má asi jednu z prvních výrobních kvót volnou, tak sem si začínal říkat, že to třeba klapne.
Věděl jsem, že to určitě budu chtít v M Competition, o to ani nebyla řeč. Hned byla podepsaná smlouva a já poslal zálohu. Na konci dubna mi Radek zavolal, že motorka již je u nich na krámě a já dva dny na to prodal svého Rocketa3 (asi vážně znamení). Doobjednali se tam ještě nějaký doplňky a dá se říct, že krom navigace je motorka ve full výbavě.
Při vyzvedávání jsem si z ní vážně sedl na prdel. Konečně jsem si mohl prohlédnout, co jsem si to vlastně pořídil

No a první pocity ?
Budu mít najeto skoro už 1tkm, zatím je v zajížděcím modu. Motorka točí něco kolem 6-7tis a už i to docela jede. Podvozek a brzdy prostě TOP. Ale furt se s tím učím...ta motorka snad nemá žádné limity na běžné silnici. Je to vážně univerzální stroj. Ve 40km/h tam máš 6. rychlostní stupeň a můžeš se ,,kochat´´ a když tě to přestane bavit, tak jen otočíš rukojetí a máš tam 200km/h.

MichalR10
MichalR10 napsal 09.05.24 v 08:06 10b.

Wau, po přečtení recenze mám silné nutkání prodat pár motorek a koupit si ji, což se mi nestává, protože nové motorky mne vůbec nezajímají... tohle je čestná výjimka!

FrogySkoky
FrogySkoky napsal 05.05.24 v 16:38 10b.

Ať slouží Pražské BMW vždy obcházím velkým obloukem a na mé moto nesmí ani pohledět natož sáhnout (až na jednu světlou vyjímku) , kupuji vždy mimo Prahu u osvědčeného dealera.
Mám `jen S1000XR¨ tak si dovedu představit, že tvá mašina je ještě pekelnější.
Kolama dolů

yurij
yurij napsal 04.05.24 v 21:23 10b.

neviem co ine ako 10b

Káša
Káša napsal 03.05.24 v 16:20 10b.

Taky si myslím, že jí musím mít. ?

Jacek_18
Jacek_18 napsal 03.05.24 v 16:07 10b.

Naprostá topka 10b