Aprilia Atlantic 250 (2005)

Vlastník JohnnyBee
Vloženo 5.9.2008
Aktualizováno 13.6.2019

Menší verze Atlanticu. Krasný a pohodlný maxiskútr.

Motorka koupena od pri-motocentrum (Kamenný Most)

Piaggio X9: Atlantic byl hezčí
Piaggio X8 250 i.e: Zrovna nebyla na trhu

První dojmy - Po uječeném a nervozním 2T Piaggiu NRG byl Atlantic tichý a klidný.

Doplňky na motorce - Větší plexi od GIVI - doporučuju.

Po vytuněném Piaggiu NRG jsem chtěl něco, co může cestovat dál, než pár desítek kilometrů bez toho, aby se to zadřelo Na druhou stranu jsem věděl, že chci zase určitě italku.
Po prvních 5ti stech kilometrech maximální spokojenost, spotřeba 3,3l/100 km, maximální rychlost kolem 130km/hod, díky nízkému těžišti se s ní krásně zatáčí, ale hmotnost 170kg znepříjemňuje manévrování na místě oproti 50 ccm skútrům. S přídavným kufrem má opravdu velkorysé možnosti přepravy zavazadel. Video : a

Najeto asi 4 tisice km, spotřeba se trochu zvedla na 3,5, ale asi proto, že jsem si zvykl a trochu za to vic taham.

Najeto 8 tisíc kilometrů, zakoupeno a namontováno turistické plexi. Spořeba se zvedla na 3,7 a maximalní rychlost klesla na 120km/hod (rovina), ale ten božský klid a ochrana před nepřízní počasí za to rozhodně stojí.

Najeto téměř 12 tis. km. Absolvoval jsem cestu do Chorvatska přes rakouské a slovinské alpy, celkem 2100 km. Motorka to dávala v pohodě, jen do těch stoupání by neškodil nějaký ten kilowatík navíc a z kopců zase silnější brzdy. Na druhou stranu jsem jel s nádhernou spotřebou 3,13 l/100km.

Na tachometru 18 tis. km po výletě Rakousko-Maďarsko-Bosna a Hercegovina-Černá Hora-Chorvatsko-Slovinsko a zpět. Moto jelo podle předpokladu bez sebemenšího problému.

Tachometr ukazuje 20 tis. km a aprilia se přetransformovala ze stroje pro zábavu na pracovní stroj, se kterým si vyřizuju věci v Praze a jezdím do práce.

Nakonec při 31600 km na budíku prodána kamarádovi na dojíždění do práce.

Mydlivoj
Mydlivoj napsal 25.04.14 v 00:51

Ahoj, mám prosbu, mám také Atlantic 250 a všude čtu, že s ní jezdíte až 130 km/hod. já vážím pouze 85 kg dostanu se max na 105km/ hod a pak začne jako-by cukat a nepustí mne přes tuto rychlost (jako by měla omezovač). je to nějaká vada, nebo má opravdu omezovač. Jestli ano tak dá se nějak vypnout?
Prosím poraďte. s motorkou jsem moc spokojený, ale toto je důvod, proč zvažuji výměnu za něco silnějšího, ale nechce se mi.
Děkuju Mydlivoj

fatman
fatman napsal 17.02.13 v 20:42

Díky!Díky tvé a THeBaNDIT-ově recenzi jsem před skoro rokem koupil taky AA250.Díky tvé,Nedoryho a THeBaNDIT-ově pomoci jsem si letos provedl kontrolu a servis !Díky,díky..díky!Super recenze!
Doufám,že něcospolečně pro Atlanticy vymyslíme.Nějakej výlet za hranice všedních dní...

Wiblyz
Wiblyz napsal 07.12.09 v 16:19

super vzhled

Divocak.
Divocak. napsal 26.04.09 v 19:38

Dík.Vidím ,že máš to samé,tak se snad někde na cestě potkáme.čau

deimos
deimos napsal 06.04.09 v 10:11