Kawasaki Ninja 250R (2008)

Vlastník Janča06
Vloženo 8.4.2009
Aktualizováno 8.4.2009

Super motorka pro začátečníky nebo pro dámy, které si netroufají nebo spíš nemají na těžkou silnější mašinu.

Doufám, že potěším všechny ty, kteří se na fóru neustále ptají na zkušenosti s touto motorkou. Ninju 250 vlastním už rok, pořídila jsem ji na jaře 2008, čekala jsem na první doveženou várku tohoto modelu do ČR. Jezdim od 15let, vyzkoušela jsem Simsona, Gilleru DNA, pak Hondu CBR a nakonec Kawu ER5. Bohužel s mojí výškou 160cm a malou svalovou výbavou jsem byla s ER5 nespokojená kvůli opravdu velké hmotnosti motorky a tak jsem se rozhodla pro koupi Ninji 250. Udělala jsem moc dobře. Jsem moc spokojená. Je lehká,nízká, dá se i trochu poštelovat ta výška motorky, výborně manipulovatelná. Sedí se na ní moc pohodlně, i když samozřejmě silniční motorka je silniční motorka, třeba po 300km vás opravdu bolí záda jako čert. Jezdí suprově, točí od spoda, max.rychlost je 160km/hod, ale to nemyslím jako že jede 160km/hod z kopce s větřem v zádech, ale když za ní vezmu třeba ve 145km/hod tak opravdu táhne i do kopce, ale ve 160km/hod jako když utne. Nicméně pro rozumné motorkáře to bohatě stačí. Stejně ve 150km rychlosti mám už pocit že z motorky odletim... Nevýhody...Moc jich není, ale přece jen nějaké mínusy jsem zaznamenala. Nemá měřič paliva..ale to teď už snad žádná motorka nemá... Neskutečně malinký úložný prostor. Je tam vlastně jen malá skulinka pod sedačkou spolujezdce, kam se opravdu sotva vejde lékárnička a zámek na kolo. Co se týká spotřeby tak super, bývá to kolem 3-3,5litru. Na tu malou nádrž, což nevim přesně kolik to je najedu tak 350km. Ještě malou nevýhodou je, že tím že je to nová motorka, tak na ni zatím nic není, i když prodejce slibuje, že už nějaké příslušenství přijde(myslím třeba padáky..). Jinak ještě zkušenost z letošního prvního zazimování. Baterka je tam fakt důkladně schovaná. Musíte oddělat plasty abyste se dostali k sundání sedačky, pak dalších 10 šroubů a je venku...záležitost cca 30minut...No nevim..přítel má Fazera 1000 a baterku má vyndanou za 5minut...Tak to je asi všechno co mě napadá..Doufám že vás toto moje povídání nakouslo k tomu abyste rozšířili naše řady 250tkařů...Hodně štěstí a běžte do toho. Je to super motorka

chipmank
chipmank napsal 04.11.14 v 06:35

Krásná holka, krásná motorka, co víc si přát Tak hlavně ať spolu natočíte hodně krásných km bez nehod

context
context napsal 14.03.14 v 19:28 10b.

pěkné

rockstar17
rockstar17 napsal 14.06.12 v 10:49

pekna recenze 10b

Stafighter
Stafighter napsal 11.04.12 v 07:17

fleet.admiral
fleet.admiral napsal 19.08.10 v 11:02

Desítka jak vyšitá pro obě kočky! Ať to frčí!