Jawa 125 Dandy (1998)

Vlastník shadow88
Vloženo 11.5.2009
Aktualizováno 27.8.2011

motorově báječná mašinka,sice se klepe jak vosika ale zatim se to dá přežít a po ůpravě se to snad trošku eliminuje

Takže jawu dandy mam 2 dny a zetim sem s ní moc nenajizdil. Dojel jsem z kladna do prahy ale nasledně jsem se jel projet s kamošem a ruplo mi spojkový lanko takže od te doby stála. Mé zkušenosti?V pěti letech jsem začal jezdit na minibiku ja tomu teda říkal hajzlbike ale to je mimo. V sedmi jsem si poprvé sedl na jawu 21 pionýra hned sem zajel do pole ale zved sem se a jel dál. Později jsem přešel na jawu 23 mustang, protože moji první jawičku mi ukradli. Na té jsem jezdil do svých 13 let a pak už prišli starší kamarádi, kteří měli velké mašiny a byli ochotni mi to půjčit takže jsem prostřídal yamahu dt 125, yamaha xt 125 r, hondu cbr 125, jawu 90 cross,hondu varadero 125,kawasaki kle 125 no a nakonec jsem i já už měl tu možnost pořídit si motorku ale bohužel kvůli penězům jsem si byl nucen koupit něco levného a tak jsem hledal až jsem našel jawa dandy 125 to byl můj cíl a tedˇ ji mám a jsem s ní nad míru spokojen.

Už mám ze sebou pěknou dávku kilometrů,zatím šlape krásně i když už sem jí musel opravovat. dal jsem do kupy tachometrpřišrouboval novou svíčku dal jsem do hromady zadní kyvku a samozřejmě jsem vše dotáhl,promazal a tak znáte to.

Tak mám za sebou první větší vyjíždku. Vyrazil jsem do Budčic na řece sázavě a byla to bomba jen škoda že největší část cesty byla po dálnici což je na dváce ne že bych řekl na hovno,ale neni to ono. Každopádně jsem dojel bez jediného problému aholčička stále slouží jak má a slouží dobře

dnes sem koupil kachnicce novou komplet predni brzdu pac stara uz doslouzila a hned sem si malem namlatil kdyz sem to zarval jak sem zvyklej a sel sem na predek ale pohoda ustal sem to a jezdim dal

tak je 21.10 a kačenka uz si hoví v teplicku dilny a bude se zvelebovat

Dnes jsem koupil kočičce nový zrcátka novou řetězovku nový ložiska do kol a nový gufera . Jo a ještě sem jí nechal opískovat a nalakovat kola aby se líbila ostatním mašinkám

Tak je 3.5.2010 holčička dopstala novou sportovní páčku spojky , nové lanko spojky a lanko plynu

Je 20.7.2010 nemám kachnu 2 hodiny a už bych vyrazil a projíždku . Ano je to tak , moje holčička je ve světě a doufám,že s ní bude mít nový majitel trpělivost jako já a bude se o ni hezky starat .

pliczb
pliczb napsal 13.02.11 v 17:50

Parádní počtení Pokud se nemýlím, tak tyto Dandyny měly ještě kvalitní motorky od Hondy Do těch dnešních se dává čína . Tak hodně pohody do nové sezóny

Radunov
Radunov napsal 10.08.09 v 21:17

zdravím, měl by jste někdo zájem o účast na moto srazu Jawy dandy? Kdyžtak piste na e-mail: machinho@centrum.cz...určitě napište, předběžně by se to mělo konat v Jičíně, zatím čau motorkáři

shadow88
shadow88 napsal 29.07.09 v 14:37

rekl bych spis kachnicka ale zatim dela jawě jen čest nebo spis moto unionu

Skalák
Skalák napsal 25.07.09 v 22:33

Dobráá žluta vosička!Ať jezd í a neudělá Jawě špatný jméno.. jasný?!!