KTM 990 SuperDuke (2008)

Vlastník yahaha
Vloženo 7.10.2009
Aktualizováno 7.10.2009

Ďábel i beránek, rychlá, obratná s perfektním podvozkem, bez problémů v provozu, super brzdy.

Moje první velká KTM (doma mám ještě 660 SMC/2006), naprosto splnila moje očekávání co se týče naháče od KTM a ještě k tomu s velkým TWINEM pod nádrží. perfektní podvozek bych vyzdvihl jako naprostou jedničku, radiální Bremo brzdiče a pumpy také super, motor jede strašidelně, váhal jsem jestli koupit tento nový model s lepším vstřikováním, které má i šetřit spotřebu s novým designem přístrojovky a radiálním brzdovým systémem, nebo ušetřit a koupit první edici. Moto jsem koupil v Květnu za 220.000,-Kč a do dnes nelituji. Mám ještě Monstera 1000 a to se (ať se na mě dukaťáci nezlobí) nedá srovnat, jedině ten jednoválec SuperMotoCompetition a moje několikaleté zkušenosti s KTM jedenoválci na supermoto závodech snese do určité míry měřítko. Kpupil jsem si antihopingovou spojku od TSS, protože jsem byl na antohop zvyklý ze závodů supermoto. Při brždění motorem sice nedochází k takové deceleraci za to se ale dá najíždět do zatáčky mnohem čistěji, motocykl lepe drží čistou stopu při odřazování dolů a jezdec se nemusí tolik starat co dělá zadní kolo. Zkoušel jsem i Hořice, posaz jezdce samozřejmě k ostrému ježdění uplně nepředurčuje( nejvíce se to projevilo u vracečky na Dachova) ale ostatní motorkáře jsem bez problémů "uvisel", ke Kudrnáčovce přes 210 (bez aut, jinak samo okamžitě zavírám plyn). Celkově jsem ježdění v Hořicích vyhodnotil jako riziko a tak jezdím na Deštnou a Orlické Záhoří. Rychlost oloko 130/150 uplně ideální, motorka je na 130 okamžitě , jinak není problém jet okolo 150/170 ale přece jenom to nejde všude a je potřeba se absolutně soustředit. Rychleji to taky umí ale jen na rovných úsecích ale to já při jízdě nehledám. Ve Vamberku za kruháčem je ve směru na Žamber taková táááhlá zatáčka, bez provozu jsem jí ve svém pruhu dal ve 180, motorka se ani nehla, krásně držela, nevynášelo to, bylo to prostě super. Asi se na mě někdo bude zlobit co píšu, nejsem žádný pirát silníc, i když to tak vyladá, jen občas opráším závodnickou chuť cítit zrychlení ze zatáčky, dát to do vinglu a držet gaz. Na závodech dragsterů jsem zkoušel 200 ( 1. místo v Podorlicém sprintui, třída 2V) a 400 metrů. Na 400 čas čistých 11 sekund, celý rok vždy nejlépe ze všech sériových dvouválců co jely, topspeed 200 (Bechyně 2.místo Modi-twin).

Pitbullterier
Pitbullterier napsal 21.01.16 v 10:52 10b.

Nechci ti kazit radost,ale tu zatáčku Vamberk-Žamberk znám a před 11lety jsem tam dal taky kolem 180km/h a bez problémů.Jen ten borec na Blackbirdoj co mě bral,tam měl snad o 50 víc. Nééé KTM super a je to jediný bike,který bych kouipil.Kdyby nebylo Kawasaki,At slouží a lítej nízko.

joker-sk
joker-sk napsal 29.11.15 v 14:21 10b.

super

context
context napsal 29.05.14 v 15:04 10b.

krásna mašina , tak ať slouží a hlavně bez nehod

DoktorARO
DoktorARO napsal 10.03.14 v 10:44 10b.

Good job

freestr1
freestr1 napsal 05.07.13 v 15:21 10b.

Krasnej Dvouval jasnych 10 b. A preju hodne ujetejch km