Polini 910 Steel (2002)

Vlastník libor64
Vloženo 20.10.2009
Aktualizováno 20.10.2009

Nádhernej starší závodní minibik,kterých u nás moc nebylo Rok výroby fakt nevím,jen odhad.

Tento stroj sem si pořídil asi před 3 lety.Po kosmetické stránce vypadal dost "unaveně"

Ale co mě na něm velice zaujalo byla jeho konstrukce.Příhradový rám,hliníková zadní vidlice,zesílené přední vidlice,které vypadají ,jako by měli tlumiče a dvoukotoučové přední brzdy.

Další překvapení byla jízda.Hlavně ta první,protože se jedná o závodní "mini",což je o pár centimetrů menší,než "čínské " minibiky,kdy jsem musel své 105kg "tělísko" naskládat na takového pinďu ).A samotná jízda? Po krátké zkušenosti z elit 11,kterou mi zapakoval syn,to bylo úplně něco jiného.Motorka jela úplně jinak,zatáčela úplně jinak a brzdy jsem si musel ze začátku povolit,protože to skutečně brzbilo!

Motor je vodou chlazenej dvoutakt o obsahu 40ccm a 15mm karbec a člověk po chvilce ježdění musí počkat,než za ním doběhnou plíce,aspoň teda já.

Takže s tímto malým "pinďou" jsme se skamarádili a po technické stránce na něj nedám dopustit.

Tutomotorku jsem měl rovněž jako vzor pro stavbu další mini.

prasatkopeta
prasatkopeta napsal 05.12.09 v 01:32

...teda to máš úplnou závodní stáj,velmi pozitivně

Martic
Martic napsal 20.10.09 v 11:47

To už je slušná sbírka minibiků.
Ještě chybí Blata. Ty použité komponenty na ty přestavbě nestačí
Jinak ať všechny stroje lítaj
dávam 10b