Yamaha Aerox 50 (2008)

Vlastník Skuhi
Vloženo 29.10.2009
Aktualizováno 28.4.2010

Yamaha Aerox R, můj první (pořádný) scooter jednostopý prostředek.Pořídil jsem si ho jako téměř nový v roce 2008 a od té doby jsem si ho malinko uppravil k obrazu svému...
Už slouží novméu majiteli, věřím, že bude v Krkonoších věrně jezdit dál!

Aeroxe bych popsal jako jeden z nejlepší a podle mě i vůbec nejlepší sportovní scooter na trhu. Jeho přímá konkurence je Aprilia SR 50, sportovní model 50ccm od Aprilie (výraběná s Piaggiem) a Piaggio NRG.
Osobně mám s Aeroxem rozhodně jen ty nejlepší zkušenosti, vybral jsem si ho pro jeho skvělý motor (Minarelli Horizontal LC), který je výborným základem pro tuning a skrývá obrovský potenciál (v Německu je to nejoblíbenější tuningový scooter, katalogy na něj obsahují tisíce dílů a nejlepší úpravci jsou schopni ho dostat až k hranici 30 koní). I podvozek je skvělý, vildice a tlumič od Paioli (vidlice spíše měkčí, tlumič trvrdší) a obě kotoučové brzdy jsou od Bremba.V zatáčkách je opravdu skvěle voditelný a snese i opravdu velký náklon (není žádný div, že se na něm často jezdí závody). Podíl na tom mají jistě i na scooter celkem široké ráfky Grimeca obuty do Pirelli Evo 21/22.
Scooter jsem osadil:

zrcátka STR8 F1 blue carbon
atd...

Dayw-Yamaha
Dayw-Yamaha napsal 26.03.11 v 23:36

Výborně si ho naladil! ,v Krkonoších jezdí a jezdit bude! jsem snim moc spokojen!

Majkky
Majkky napsal 22.03.10 v 12:52

Rox je prostě Rox ... krasavec.

jpostra
jpostra napsal 28.02.10 v 08:24

Pěknej kousek...Přeju hodně šťastných kilometrů kolego