Yuki Sport 125 (2003)

Vlastník Guitarista
Vloženo 22.4.2010
Aktualizováno 24.5.2010

Motorka na takové to denní popojíždění na nákupy, hřbitov atd.

Motorku jsem koupil v roce 2004 jako úplně novou u prodejce K-moto Klatovy. Co se týče prodejce, můžu mu dát palec nahoru, vždycky když jsem potřeboval pomoct nebo poradit s jakýmkoliv problémem, byl ochotný a vždy mi pomohl.

\r
Byla to moje první opravdová motorka, voňavka, funglovka, prostě sen mladého kluka s čerstvým řidičákem A1 v kapse. Postupem času jsem zjistil, že bude doma občas potřebovat lehký (někdy i těžší) servis. Ale jelikož jsem relativně manuálně zručný a hlavně mě to baví, nevadilo mi to.

\r
Do dnešního dne má moje Yuki 125 Sport, kterou mám stále doma a rozhodně ji nehodlám prodávat najeto asi 17000 km. Byl jsem s ní několikrát na dovolené a to i ve dvou, většinou po Čechách, Moravě, a musím říct, že mě nikdy nikde nenechala. Za těch několik tisíc kilometrů jsem udělal několik desítek úprav a vylepšení.
\r
Předně jsem moto doplnil plexi štítkem s Bikers-Crown. O jeho funkčnosti nebudu moc polemizovat. Samozřejmě maličko lépe usměrňuje vzduch, ale žádná sláva to není. Spíš je to taková hezká estetická úprava. Dál kufr a někdy v roce 2006 jsem přidal padací rám, protože se mi na "třiapůlách" vždycky líbil. Je původně určený pro model Vista, ale jelikož mají oba motocykly stejný rám, s montáží nebyl nejmenší problém´. Chtělo to pouze lehké zkrácení předního blatníku a vymyslet uchycení nahoře u nádrže (vyřešila to správně ohnutá závitová tyč pěkně schovaná pod nádrží a také jiné místo pro klakson.

\r
Co se týče problémů, bylo jich pouze několik. O neustálém praskání žárovek zadního světla toho každý hodně napovídá. Mě se to stalo za těch několik let pouze třikrát. Preventivně jsem po prvních pár tisících kilometrech vyměnil všechny šrouby které jsem na motorce našel za "naše" české. To čínské bláto se mi podařilo i několikrát ukroutit. Dále jsem vyměnil olej v předních vidlích za hustší - výborný na otupení toho jinak šíleně se potápějícího předku. Jednou mi odešla baterka ale nakopl jsem nohou a dojet se dá i bez ní. Všechna světla pak svítí úměrně s narůstajícími otáčkami. . Jednou mi praskl držák budíků - jednoduchá výměna. V rámci záruky se měnil asi po dvou měsících palivový kohout, který zatuhl tak, že nešel pootočit ani kleštěma. No a potom klasický spotřební materiál, jednou jsem měnil řetězovou sadu, pneu, a vymačkané uložení řadicí páky. No a potom další drobné vychytávky. No málo toho nebylo ale myslím si, že zas tak moc taky ne.

\r
Stručné shrnutí? Perfektní motorka na naučení. Lehounká, dobře ovladatelná, která jezdí v podstatě za vodu. Komu nevadí lehká manuální práce v dílně a chce motorku, která po každé zimě bez problémů napoprvé naskočí a nebude po ní žádat nějaké rychlostní limity, ale spíš klidnou jízdu po okolí, troufnu si říci, že je to do začátku dobrá volba a i když jsem se s ní dost navztekal, kdybych se rozhodoval znovu, koupil bych jí zase.

severnigee
severnigee napsal 11.11.20 v 16:56 9b.

Motorku na vodu už dlouho hledám

Martic
Martic napsal 03.05.10 v 13:09

Bezvadně sepsaná recenze, to já moc rád čtu . Taky pěkně vyšperkovanej stroj .
Tak přeju, ještě mnoho spokojených kilometrů . 10 bodů

Devil999
Devil999 napsal 26.04.10 v 12:16

dikes mkc musim se na e podivat a pak je koupim. ja tam mam tedkom mitas a to vubec nechce padat do zatacek.at jezdi bez nehod

Guitarista
Guitarista napsal 26.04.10 v 08:05

Ahoj "ďáble" Pneu jsem zvolil METZELER stejných rozměrů, které jsou doporučené a které tam byly. Sehnal jsem je na doporučení v našem pneu servisu na vesnici u Domažlic. Ale myslím si, že bys je měl sehnat i jinde...Musím říct, že jsem s nimi zatím moc spokojený! Děkuji všem za kladné ohlasy a přeji plno šťastných kilometrů!

Devil999
Devil999 napsal 25.04.10 v 21:43

moc peknyyy. prosimte kde jsi sehnal ty pneu ? rekni pls znacku a obchod ja nemuzu vubec najit pneumatiky v tech rozmerech ktere tam maji byt a aby nebyly od mitas. diky moc