Yamaha YZF 600R Thundercat (1998)

Vlastník enusim2
Vloženo 27.4.2010
Aktualizováno 6.2.2017

prodáno. Láska na první pohled, ďábelská rudá, rychlá, pevná, hlučná, sexy. Koupena duben 2010

První dojmy - Po GPZ myslím že další krůček

Po GPZ myslím že další krůček, výkonově mi bohatě stačí, nemám to na létání do vesmíru, síla mě překvapila, ale nezaskočila takže první km byly v pohodě. Je trochu v dezolátnějším stavu tak jí musím postupně dát dohromady. -Byla kdysi dotažená z Rakouska.
-V barvách R1.
Prvních 150 km v pohodě,pohodlí, ochrana proti
větru, v tom podvozku je nesrovnatelný rozdíl,brzdy deluxe,krásně se nechá vodit do zatáček a jízdu jsem si užíval. Časem doplním více.
Nežere vůbec olej.
S laďákem je to peklo co z toho leze za hukot, toho zvuku se nemůžu nabažit.
Dělal jsem hned po koupi přetěsnění vidlic, vyměnil později komplet řetězovku a brzdy vč. všech kapalin. Výměna vzduchového filtru. Obavy z převodovky se na tomto kousku ukázaly jako liché, vše šlape jak má, ba naopak mě překvapila velice tichá jednička.
Vzhledově má na ty roky nějaké ty mušky ale to jen při pohledu z blízka,co chcete je jí víc jak deset let.
Mile mě překvapilo že nežere gumu.
SERVIS 2010: nové obložení brzd, těsnění v tlumičích, veškeré komplet kapaliny(olej,brzdová,chladící), vzduchový filtr, komplet řetězová sada.
Zatím TopSpeed 30.6.2010- 250km/h, na dvojku 150km/h , na trojku 190km/h.
14.7.2010: poslední naměřená spotřeba při běžné jízdě od města až po topspeed 4L
18.7.2010: dovolená Slovensko spotřeba 5,9L při jízdě 140-200km/h ve dvou a totál plně naloženi.
Máme něco už najeto tak se stím tak neseru, ale spotřeba i při rychlé jízdě je kolem 6L, což je hodně supr.
YZF: 600R
Motor: řadový 4 válec, 599ccm, chlazený vodou
Vrtání x zdvih: 62 x 49,6 mm
Kompresní poměr: 12:1
Výkon: 74kw/100Hp 11500 (ot/min), 66Nm/9500 ot./min
Nádrž: Natural 95 - 19l (3l rezerva)
Olej: 10w40 s filtrem 3,5l / Castrol GPS
Chladící kapalina: 0,55l výměna po 2letech
Odpružení předního kola: teleskopická vidlice, 41 mm rozměr duše
Zadní odpružení: monoshock
Dráhy odpružení: 130/120 mm
Kola: 17'', p120/60 (2,25bar.) ; z160/60 (2,5bar.)
Brzdy vpředu: 298 mm dvojitá kotoučová, 4 pístkový třmen
Zrychlení: 0-100 km: 3,6 s
Max. rychlost: papírově 238 km/h
Poměrem výkon/hmotnost:0.5348 HP/kg
Pořizovací cena v '98: cca 310.000,-

Po 500km: nemůžu se jízdy nabažit. Je to zábavná motorka. Má sílu, excelentní brzdy, podvozek nastavem dle představ mírně tužší, nemám nic co bych vytknul. Bál jsem se, že bude těžší ale prd ani bych to nepoznal. Rozhodnutí pro T-cat bylo dobré, neměnil bych, tak ať mi tento kousek vydrží. A kdyby ne tak určitě pujdu o5 do T-cata.
Oproti dnešním supersportům výkonově zaostává ale zase ta spotřeba kolem 6L je nádherná. Nové SS žerou kolem 8L. Velké plus má pro cesovatele páč je pohodlná a toho místa na uchycení atd je habafuk.

Po 2000km: zásadní moje zkušenost je, že si kamarád koupil CBR 600 sport \'03 tak můžu srovnávat. Takže: jsem opravdu rád jak jsem se já rozhodl,ve všem mi plně vyhovuje T-cat. CBR je menší, brzdy hodně velká bída, hlučnější převodovka, ovládácí prvky méně pohodlné. Některé výčitky jsou subjektivní tak nemá cenu popisovat. Prostě pro mě je T-cat lepší strojem.

Když jezdím sám tak mi výkon stačí, bohužel když jedeme ve víc lidech a ostřeji tak pociťuji chybějící výkon ve spodním spektru a musím jet opravdu kolem 9tis otáček. Ale solo nebo v tandemu výkon stačí. Škoda zadní rozety při výměně jsem měl zvolit víc zubů a tím víc síly.

Cesty: Pravidelně motosrazy v okolí MotoWoodStock . Cesty kolem komína s bandou. Dovolená + motosraz Slovensko. Dovolená Chlum u Třeboně. 2010 - 5x motosraz

O moto: Knihy: A Twist of the wrist II
Filmy: Motorkáři( Bikers Boyz) , Divočáci , Bezstarostná jízda (Easy rider) , Torque:Ohnivá kola, Ghost rider , Ve stínu gangu, Mad Max, Lunar Cop

20.3. šla z domu- at jezdí Zdenále

Damsteel
Damsteel napsal 07.11.20 v 15:20 10b.

pekná recenzia, plne suhlasim, cbr 600 f proste nevyzera lepsie

musak1978
musak1978 napsal 08.03.16 v 15:15 10b.

cus davam jasnych 10 bodu a co se tyka motorky nevim tu jsem si neprohledl

Maroš2811
Maroš2811 napsal 11.07.15 v 12:39 10b.

Krásne sú obe Dávaj na ne pozor Cau.

ZlomenyUcho
ZlomenyUcho napsal 18.03.14 v 16:37

Servůs, letos budeme dělat asi sraz t-catů, měl by si zájem ?

Palika
Palika napsal 25.11.13 v 17:44

Super len čo skorej hodnotiť ? ale dávam