Piaggio Skipper 150 (2000)

Vlastník ST0KI
Vloženo 10.10.2010
Aktualizováno 10.10.2010

Střední skútr. Ideální do města, ale i na vyjížky do blízkého okolí. Je schopný v pohodě udržovat rychlost na hranici 100km/hod se spotřebou cca 4 litry.

Od 17let, kdy jsem udělal řidíčák, jsem koukal po jednostopém vozidle. Chyběla ale podpora v rodině a hlavně prašule. Ale jak se říká: "Kdo si počká, ten se dočká!" V sezóně 2007 jsem do toho praštil. Rozhodl jsem se pro menší stroj, jelikož chyběli zkušenosti a pak jsem i potřeboval přibližovadlo do práce (cca 15km). Dlouho jsem uvažoval co? Do čínské sekačky jsem jít nechtěl, jelikož jsem dělal v automobilové brandži, kde jsme měli tyto "stroje" jako doplňkový sortiment. Opravdu není o co stát! Renovované značky (Yamaha, honda,...) se mi zdáli drahé, tak jsem dal na doporučení známého, který Piaggia vozil z Itálie a koupil jsem Skippera.
A myslím, že jsem udělal dobře. Hlavně z pohledu těch zkušenosti, přeci jenom je lepši si krizovku zažít v menší rychlosti.
Po technické stránce to byl spolehlivý skútr. Na počitadle měl cca 10 tis., ale myslím, že ve skutečnosti měl určitě něco přes 40tis. Byl to dovoz a vše k tomu nasvědčovalo. Nikdy mě nikde nenechal trčet. Když jsem potřeboval byl připraven. Tím že se zvládal pohybovat v pohodě rychlosti 90-100km/hod. nebylo s ním problémy absolvovat i delší jízdy. Jako nejdelší vzdálenost jsme spolu překonali cca 200km na jeden zátah - bez problémů. Spotřeba se pohybovala okolo 4 litrů.
Velký nedostatek, ale celé této značky, je nedostupnost jakýchkoli náhradních dílů! Sehnat něco normálně u nás v ČR je v podstatě nemožné. U autorizovaného prodejce jsem měl objednané nějaké díly celý rok a nakonec jsem se jich stejně nedočkal. Nakonec jsem našel jeden obchod v Brně, kde se dá sehnat asi v podstatě cokoli. Ale je to jediné místo o kterém vím
Jedina věc, která mě za celou dobu zlobila bylo startování, repsektivě baterka. Spíše ale chyba baterky ne skútru.
Vydržel jsem na ni 3 sezóny a nemůžu si stěžovat. pořád jsem ale pokukoval po pořádném stroji a tak přišel čas na změnu

Zadrelvalec
Zadrelvalec napsal 31.07.14 v 11:56

to je ale priiima masina