Yamaha Majesty 250 (1996)

Vlastník giuseppei
Vloženo 2.6.2007
Aktualizováno 6.10.2021

Většinou jezdím ve dvou a spotřeba je 3,2 l na sto. Pro mne nepřekonatelná spotřeba na to jak jezdím

Vzhledově, no tvary Majesty se mi moc líbí, jen ta moje má dost poškrábané spodní plasty...Snad časem zbyde něco korunek na lak.

První dojmy - Pohodlné sedlo, skvělé krytí před nepřízní počasí. Za studena nechce motor jít do otáček, ale po prvním 1-2 km se rozjede.

Zkušenosti: Po nějakém tom vyřizováni na úřadech, protože se jedná o dovoz, konečně jezdím.Přidal jsem nad zadní kolo modré neony na škádlení policajtů. Svítí na variátor a dělá to pěkný modrý flek na silnici. Když jsem tento stroj koupil, byly pneumatiky už trošku jeté, ale vzorek měly v pohodě. Po 3000km vzorek hledám jen velmi stěžka. Obutí Metzeler. Na jaro koupím na obě kola Dunlop, stojí kolem 1000Kč a prý dost vydrží. Držel jsem v rukou zároveň mitasku a dunlop, na omak je to sto a jedna. Do Mitasky jistě nepůjdu, má strašně měkké boky, podle zkušeností jiných v zatáčkách klouže a ustřeluje.

Cesty: Letos(2007) za léto, tedy červenec a srpen, jsem najel 3000km, naprostá spokojenost s pohodlností a spotřebou. Po těchto ujetých kilometrech je nejvyšší čas abych vyměnil olej a skontroloval celý stroj. Potom ho uložím k zimnímu spánku a budu mlsně chodit do garáže dokud se neoteplí.

...(2008) mé běžné cesty Znojmo-Mikulov, vše bez problému, jen hluk zadního kola je už neúnosný. Dal jsem tedy skútra do servisu. Vyměnili mi 4 ložiska v převodovce i s nějakým guferem a jezdí se dál. Hned jak jsem ho dovezl domů, vydal jsem se na pro mně nezvykle dlouhou trasu. Za dva dny asi 700km .. Znojmo-Litoměřice-Vysoké Mýto-Mikolov-Znojmo. Píšu to proto, že mi vzal docela dost motorového oleje jak jsem ho hnal po dálnici, místy až 130km/h. Taková rychlost asi není pro Majesty 250 vhodná. Ale spotřeba zůstala téměř stejná. Jinak dojmů z té cesty jsem si odnest ranec. Byla to moje první velká cesta v jedné stopě. Docela hladký průjezd Prahou. Je to nádhera, když můžete předjet několik kilometrů kolon aut. Až na Nuselák jsem projížděl mezi auty a nebyl jsem zdaleka sám

Další info: Mám zde uvedenou adresu mých nových stránek.

www.mojemotocykly.ic.cz /majesty.html

Tady je odkaz na video, když jsem v prosinci prohnal kobyly, to byla kosa!!

www.youtube.com/watch

smazany29628
smazany29628 napsal 03.06.07 v 20:10

Nebuď tak stručnej .... a fotku přihoď .