BSA A10 Golden Flash (1953)

Vlastník jarabraba
Vloženo 4.2.2011
Aktualizováno 4.11.2012

B.S.A. Golden Flash A10 650
Klasická angličanka z Birminghamské zbrojovky. prodaná

První dojmy - S ohledem na jiné veterány z přibližně stejné doby je tato BSA velmi dobře ovladatelná a motor překvapí svým výkonem.

Tuto krásnou angličanku jsem si přivezl 20.4.2010. V žádném správném motoharému přece nesmí chybět kráska pocházející z kolébky motocyklového průmyslu. Motorku jsem přivezl ve stavu "po renovaci v Anglii". Co k tomu říct a neurazit. Další experti u nás to anglické dílo ještě "vylepšili" a testace historického vozidla byla nemožná. Zkrátka na motorku se dalo dívat tak z deseti metrů. Takže muselo dojít k opravám skutečně nezbytným - oprava stojanů,světel,lanovodů, přebíjelo dynamo - vařící baterka mi zlikvidovala kalhoty , a spoustu dalších kosmetických záležitostí jako lakování, leštění, chromování, cihly, vápno, cement, písek, obklady a uvezu to pane Lórenc? ...áá tak to už jsem asi v úplně jiné pohádce .
Jinak musím říct, že tato starší sestřička slavnější Golden Star A10 mně příjemně překvapila. Přestože představení této 650-tky bylo někdy v roce 1950, tak se jedná o motorku, která má solidní výkon cca 25kW, spotřebu kolem 5litrů,max. rychlost 160km/hod a jízdní vlastnosti jsou také celkem solidní. A nežere olej!
O zvuku paralelního dvouválce nemá cenu psát - to se musí slyšet - prostě bomba.

brzda80
brzda80 napsal 01.11.13 v 19:04 10b.

Škoda, že jsi ji prodal, krásný kousek.

Desmik
Desmik napsal 07.05.11 v 18:38

Krasavice a ještě k tomu ze slušné rodiny za deset

ALF-GS
ALF-GS napsal 14.02.11 v 15:00

Nádherná...nemůžu jinak než 10 b.

mr.michael
mr.michael napsal 13.02.11 v 17:55

Nadhera

Oilman
Oilman napsal 13.02.11 v 09:30

Tolik krásy pohromadě - fantazie!!! Za 1000.