Suzuki GV 1200 (1985)

Vlastník Lišoun
Vloženo 8.5.2011
Aktualizováno 5.1.2023

Motocykl GV 1200 GL Madura (85.6kW) mam jí přes 13 let. V roce 2006 po kompletní GO. Oprava originál díly z USA. Spolehlivá, rychlá a velmi silná motorka ideální na cestování ve dvou. Motocykl má řadu originálních řešení jako např. tscc,overdrive...

První dojmy - Pohodlný výkonný cruiser

Maduru mam jako 3 majitel v ČR. Byla na ní v roce 2006 udělána kompletní rekonstrukce originálními díly z USA.
Motocykl od GO má najeto 50 000tis km a až teď jezdí jako ďas, když si vše sedlo .
Tento unikátní motocykl, který se vyráběl pouze v letech 85-86 a bylo jich vyrobeno pouze 3000kusů ve verzi GV 1200, je impozantní a neotřelá svým vzhledem. Vše je děláno poctivou technologií a materiálem, který dnes tolik chybí současným plastovým chopperům produkce japonských výrobců.
Suzuki Madura se také vyráběla v nižším objemu 700ccm, ale nikdy nedosáhl věhlasu Madury GV 1200. Ta ve srovnávacích testech v letech 87 proti V-Maxovi, ZL 1000, Hondě Magně obsadila druhou pozici na 1/4 míle a to za 11,75s a rychlost měla přes 180 km/h. Což i dnes není až tak úplně málo.
Já na ní jezdím díky plexištítu pohodlně do 140 km/h. Při vyšších rychlostech vzhledem k mé 2m postavě se musím krčit a dost to semnou hází. Motocykl je do 150 km/h docela stabilní, ale pokud podrží nějaký odvážlivec plyn dále nevím co to s ním udělá . Můj rekord je 185 km/h a málem jsem z toho ulítl, vír vzduchu co se vytvářel za zády a vytahoval mě ze sedla. Určitě to je tím větrným štítem, ale bez něj to děsně fouká furt .

Závěrem Suzuki Madura GV 1200 GL je motocykl, který je v ČR v originálním stavu pouze jeden pokud je mi známo. Přesto, že motocykl je dnes už veterán a navíc pochází z USA není na něj problém sehnat většinu všech dílů i když z přibývajicím časem to bude těžší.
Cena náhradních dílů je velmi přijatelná. Dnes motocykl využívám spíše na vyjížďky za krásného počasí a nehuntuji ho dálničními přesuny do Rakouska a podobně. Na to mam jiný stroj.

Dolin
Dolin napsal 05.10.20 v 09:21 10b.

Paráda

Lišoun
Lišoun napsal 05.06.18 v 13:29

Díky moc

bob-dreamer
bob-dreamer napsal 02.06.18 v 22:21 10b.

Pěkný vzácný kousek, obdiv každému, kdo udržuje takové stroje v chodu 10b

Eddie_na
Eddie_na napsal 02.07.14 v 11:05 10b.

Tak to je velká paráda!! Přeji spoustu šťastných kilometrů!

Lišoun
Lišoun napsal 07.12.11 v 14:12