Cagiva Cruiser 125 (1989)

Vlastník Hóša
Vloženo 22.6.2011
Aktualizováno 21.7.2011

Cagiva Cruiser 125 je velké enduro, dobré pro naučení ale špatné do terénu.

Měl jsem jí 4 roky a jezdit jsem se na ní naučil celkem dobře. Pokud si nemůžete dovolit zrovna nějaké nové enduro tak todle byla jedna z těch lepších starších motorek. Na silnici se chovala dobře, pokud to nebyl zrovna kopec dalo se z ní vytáhnout i 130km/hod. Když jsem s ní však začal jezdit do terénu zažil jsem velké sklamání. Motorka je velká (výška sedla cca 1,30 m) těžká (150kg) a v terénu tak špatně ovladatelná. Pokus s ní vjedete do terénu tak musíte počítat s tím že pokud motorku položíte budete laminátovat nebo v lepším případě schánět (pokud najdete) plasty na předek. Jakmile motorku položíte vše se opírá právě do nich. Co se týče motoru je skvělí vydržel celkem dlouho ale co se týče přívěr, tak ty jsou celkem poruchové. Znám několik případů (včetně mě) kdy se přívěra rozsipala nebo začala drhnout o píst a pak už se to veze (přívěra, nikasil, píst, ojnice...). Spotřebu jsem jezdil za 3-4 litry. Jelikož je těchto motorek hodně málo, veškeré díly se schání špatně (krom motoru) ten je snad u všech 125 totožný.