KTM Duke 640 (2003)

Vlastník Mareg
Vloženo 2.10.2011
Aktualizováno 13.9.2016

První dojmy - Nabušenej jednoválec. Táhne odspodu jak divokej hřebec ... opravdová síla. S motorkou je moře srandy a hned tak vás neomrzí..

S Dukem mám už pár zkušeností za sebou, a co bych tak zmínil, tak duke nemá vůbec rád nízké otáčky (myslím do 3 tisíc) protože je ucukaný. Dá se jezdit i v nízkých otáčkách pokud nejedete do kopce, ale musí se přidávat opravdu minimálně a s citem, jinak se motor rozeskáče. Optimální je podle mého názoru ho držet kolem 4 tisíc, kdy si pěkně vrní, zhruba do 7 tisíc. Točit ho nad 7.000 až k červeným otáčkám do 8.500 už mi přijde taky zbytečný, jenom motor žere a nic moc vás tam nečeká, protože motor má největší krouťák v 5.500.(je to pouze můj názor,třeba to někdo vidí jinak)

S otáčkama taky souvisí načasování řazení. Musí se řadit hodně a často, protože jakmile motor podtočíte, rozskáče se. Třeba na pětku se nedá moc dobře jezdit pod 95 km/h. Jen orientačně zmíním jak vidím řazení já. Jednička rozjezd, následuje dvojka( tady je to ještě v celku jedno) trojku tak kolem 60 km/h, čtyřka 80 km/h a pětku dávat až nad 100 km/h.

Jinak je to opravdu trhač asfaltu. Duke není stvořený na žádný cestovní vyjížďky, je to rváč!!! Vyhovuje mu řádění ve městě, když kličkujete mezi auty, rozjezdy z křižovatek kdy vypálíte po zadním jak střela, zatáčky kde se vám snaží utrhnout ruce, divoká a nespoutá jízda po silničkách nižší třídy, kde můžete řádit jak malí kluci. Duke má velice dobrý podvozek, který je stavitelný, brzdy brembo, takže si s tímhle vším v klidu poradí.

Abych jen nechválil řeknu i stinnou stránku a to jsou vibrace. Mě osobně nevadí, ale třeba kamarád si stěžoval, když jsme si viměli motorky, že ho strašně brní nohy a to jezdí na eSvéčku, takže to taky není úplný klid, třeba jak na 4V. Bavili jsme se o tom, a shodli jsme se, že to může být i botami, jak který vibrace propustí, ale pravdou zůstává že vibrace tu prostě jsou. Je to jen o zvyku.

Závěrem: Duke je to opravdu povedená a dobře zpracovaná motorka, složená jen z kvalitních dílů, hold "rakušáci" by si pro sebe nic špatného nepostavili :)

Smithy
Smithy napsal 23.10.12 v 21:53