Yuki Rex 125 (2004)

Vlastník tatiss
Vloženo 25.1.2012
Aktualizováno 25.1.2012

Můj skůtřík Jialing 125 ccm sice nepatří do této kategorie, ale nic jiného (odpovídajícího) jsem na tomto bezvadném motorkářském portálu zatím bohužel nenašel.

Je to ve své podstatě taková hezká pojízdná „nákupní kabela“ na dvou kolech, moc nenadchne ale za to potěší. Kupoval jsem ho před pár lety (jako nový za 50 tyček) hlavně pro jeho velmi zajímavý, trochu dravý a zároveň pohledný čelní „kukuč“. Prostě se mi líbil, pořád líbí a basta. Je ideální do města, na pohodové vyjížďky do přírody nebo víkendové nákupy. Při troše opatrnosti a ohleduplnosti zvládne i polní nebo lesní cestu. Na dálnici nebo okreskách se z toho víc než 90 nevytáhne, na druhé straně 5 litrová nádrž vydrží na cca 120-150 km !!! podle stylu jízdy. Má elektrické i nožní startování, přední kotoučovou brzdu, oba typy stojánků a samozřejmě variátor. Krom toho i jiné „opičky“ na palubce i řidítkách podobně, jako velká (dospělá) mašina. V kufru i u nohou jezdce uveze poměrně hodně různého „kusového“ materiálu. Ve volnoběhu i středních otáčkách 4-taktní vodou chlazený motor téměř není slyšet. Za celou dobu co ho mám se u něj nevyskytla ani jediná závada, pouze tankování benálu, výměna oleje s filtrem a občasné naleštění bohaté plastové kapotáže. Možná ho časem nabídnu k prodeji, pokud někdo projeví zájem.