Akumoto 600 (2012)

Vlastník TAB_tabbert
Vloženo 12.4.2012
Aktualizováno 13.4.2012

Nevím zda se to dá vůbec nazvat motorkou, ale po městě super a takřka zadarmo

Začnu tím, že jsem vlastnil již několik benzínových skútrů různých výrobců a kubatur, a mám i nějaké elektrické koloběžky.
Tento el. skútr je mým prvním el. skútrem. Jízdními vlastnostmi a chováním se hodně podobá el. koloběžkám a dle mého názoru má k ním blíže než ke skútrům jako takovým.
Zklamaný ale nejsem, něco takového jsem očekával.
Na dopravce současně se mnou právě také někdo přihlašoval elektro skútr, jen tam byl o pár minut dříve, takže u něj zjišťovali co a jak a mne už pak jen informovali jak to vlastně je.
Byl jsem mile překvapen, že jsem neplatil žádný poplatek a nedostal jsem ani červenou nálepku technické, že to prý na technickou ani nemusí.

První dojmy po cca 25km...
Vzhledově ujde, je i celkem svižná, jsem zvědavý na dojezd až se pořádně naformatuje baterie.
Vyzkoušel jsem i jízdu ve dvou cca 5 km a to jsem byl mile překvapen !!! Myslel jsem si, že v kopci bude elektro skútr mít daleko větší problém, ale nepociťoval jsem o nic moc větší rozdíl oproti jízdě jen sám bez baťohu. Sice při jízdě do kopce to žádná hitparáda není, pokles výkonu je znatelný, ale třeba oproti benzínovým pajdám není opravdu tak markantně patrný rozdíl mez tím zda jede člověk sám nebo s batohem.
Velký nedostatek vidím v hlavním stojanu. Hned v první zatáčce jsem chytil hlavním stojanem. Mám najeto pár kilometrů a stojan obroušený na obou stranách Navíc mne nemile překvapilo nastavení podvozku a prakticky nefunkční tlumiče! Obzvláště, když se na stránkách a v prospektech uvádí: “ Hlavní přednosti modelu 600: ….komfortní odpružení“ Určitě je co vylepšovat a upravovat !

TAB_tabbert
TAB_tabbert napsal 13.04.12 v 18:07

Budu tady doplňovat zkušenosti a dojmy, hned jakmile nějaké budou

Big.One
Big.One napsal 12.04.12 v 17:58

Líbí se mi ten design . Myslím že z toho nekouká laciná Asie, ačkoliv komponenty nejsou české. Rekuperace je myslím ohromné plus. Dojezd, hmotnost, zatížitelnost, všechno se zdá na úrovni. Já bych s tím do práce jezdil . Určitě sem přidej nějaké zkušenost - prosím.