Yamaha XJ 600 (1986)

Vlastník Jirka4137
Vloženo 23.5.2012
Aktualizováno 31.12.2017

Pohodlný cestovní veterán.Když sjel z výrobní linky spousta motorkářů tady ještě sedlala tříkolku nebo tahali kačera.Pokut v té době nebyli ještě na houbách.

Motorka koupena od přes aukro - Prodejce s ní nic nenajel nebo jen málo.Nevěděl si moc rady se servisem.

Yamaha XJ 900: Ještě na ni možná dojde.

První dojmy - Dá se s ní jezdit v široké škále otáček.Má malou spotřebu.I když je to starší kousek podvozek drží dobře a motor má na šestikilo slušný výkon.Rychlosti nad 170 jí ale moc nesedí aerodinamika je přece jen dost hranatá.Naopak se s ní dá jet pohodlně i v pomalejším tempu.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele,nebo pro každého.Nejlíp ale pro lidi co mají se staršími kousky zkušenosti a dobré technické zázemí.

Doplňky na motorce - Kufr

Pořádný a ještě neošizený kus železa.Motor je do 7tisíc docela hodný a pak se teprve začíná sbírat. Nechá si líbit i vytočení do červeného pole.Motorku jsem kupoval na pohodové cestování a účel splnˇuje.Při rychlejší jízdě nad 170 začíná v rychlejších zatáčkách trochu plavat ale myslím že po výměně ložisek krku řízení to odstraním.

Jinak další stroje které jsem v minulosti sedlal a nejsou v profilu:HondaVF750,yamahaFZ750,yamahaFZR600R,honda fire blade 900 r.96,3xhonda SLR650 jednou provedení vigor.

599ccm,53KW,max. 205Km-h ,kompres 10,0:1
vrtání x zdvih 58,5 x55,7 ,DOHC vzducháč 6 kvalt 212kg ,objem nádrže 20l

Marfy.VFR
Marfy.VFR napsal 19.06.22 v 10:47 10b.

Tento model jsem měl po třiapůli. Byla rychlejší, ovladatelnější a pohodlnější. Ideální univerzál, rád na ni vzpomínám.

RomanSVK
RomanSVK napsal 26.06.16 v 19:41 10b.

Jirka4137
Jirka4137 napsal 27.07.15 v 12:48

Díky je to držák motor šlape pořád dobře.

ladyss
ladyss napsal 23.12.14 v 21:34 10b.

Parádní stroj, měl jsem ji také a rád na ni vzpomínám, tak ať slouží .

stevan
stevan napsal 29.10.14 v 19:41

Xj je všestraný motocykl a rád vzpomínám když jsem ho chvíli jezdil.V originálu je fajn,ale v replice endurence tak jak jel Barcelonu je nádherná -to je důvod proč si ho zase jednou pořídím.. Tak at to jezdí