Yamaha XJ 600 (1998)

Vlastník Ronn
Vloženo 17.5.2004
Aktualizováno 5.8.2006

XJ-čko mám od 15.5.04 a zatím jsem najezdil něco přes 16 tis. km. - bez nejmenší závady. (měnil jsem jenom olej,gumy a ol. filtr)Taky už jsem pořídil 3 kufry motodetail od "Louise" až budou fotky, tak je sem hodím. Spotřeba kolem 5L a nejvíc jsem s ní je

Cesty: Výlety po okolí a po hradech a zámcích.Budapešť,balaton, Alpy a chorvatsko-Istrie.Slovensko atd....

Cestopis: VÝLET DO ČECH 3.7. - 5.7.2004 SO - POcelkem ujeto: 856,1kmprůměrná spotřeba: 4,85Lcelková spotřeba: 41,53Lcelkové náklady i z nákupem před odjezdem:2501,kč1.den: 330 KM (Sobůlky-kemp na Orlíku)2.den: 196 KM (kemp - karlštejn,Křivoklát,Kemp Velký Výr)3.den: 330 KM (kemp - Sobůlky)Dne 3.7.2004 jsem ráno vyjeli na výlet do čech. Vyrazili jsme v sobotu v devět ráno směr Brno, kousek po dálnici po 182 Km, kde jsme sjeli z dálnice a potom na Třebíč, Telč, J. Hradec, na Tábor, v Milevsku jsme sjeli směr Zvíkovské Podhradí.
Na Zvíkov jsem dorazili asi v 1 hod. odpoledne. (parkoviště za 50,-Kč, prohlídka hradu bez průvodce 50 kč./os.
Po prohlídce začalo pršet a přihnala se bouřka, která nám pěkně pokropila věci v tankvaku, který zůstal na motorce. Ostatní věci jsme měli naštěstí v igelitu.
Po prohlídce jsem plánovali ještě návštěvu Orlíku, ale byli jsem tak utahaní, že jsem zamířili rovnou do kempu "Trhovky", předtím jsem ale musel natankovat (ujeli jsem ten den 330 Km).
"Trhovky"- kemp na pravém břehu přehrady. (cena komplet 115 Kč. - dva lidi, motorka, stan)
Druhý den jsem ráno 4.7.2004 v 9:00 hod. vyrazili směr Kamík nad Vltavou, Nový Knín, Řevnice, Karlštejn - prohlídka hradu (hrad je super, ale hrozně moc lidí)
"Karlštejn"- cena za parkování 70 Kč. - super obsluha parkoviště - pohlídají mašinu, uložili nám věci z motorky - tankvak a přilby.
Vstupné na prohlídku I. okruhu: 120Kč/os. na prohlídku jsem čekali skoro dvě hodiny - všechno dřív už bylo vyprodané - prohlídka je každých deset minut. (nedovedu si představit, kolik tam musí za den vyrýžovat - asi strašná pálka!!!!)
Na Křivoklát jsme vyrazili až v 16 hod. a přijeli jsem v 16:55 - bohužel jsem prohlídku už nestihli a tak jsem se podívali aspoň po nádvoří.
Poté jsem se vrátili zpátky na Orlík do kempu na levém břehu "Velký Vír"
"Velký Vír"- cena komplet 150 Kč. - záchody celkem hnus jinak dobrý.
Ráno 5.7.2004 jsem vyrazili 9 hod. směr Orlík nad Vltavou, kde jsem se byli podívat na zámek.
Stihli jsem první prohlídku v 9:50 hod. cena za prohlídku 60 Kč/os.
Pak už jsme vyrazili směr Tábor, před Táborem jsem objevili zapadlou benzínku, kde měli lený benzín NATURAL 95 za 26,20 Kč.
Potom jsem se ještě zastavili v Telči, kde jsem si prošli náměstí a kde se taky strhla druhá bouřka našeho výletu. Přilby jsem si schovali na parkovišti u obsluhy navíc bylo parkoviště "zadarmo". Celí den bylo jinak krásně a ta bouřka taky rychle přešla a tak jsem vyrazili ještě na loďku po okolním rybníku ( 20 Kč./ půl hodiny.).
Potom už jsem vyrazili směr domů - do Sobůlek u Kyjova, kam jsem dorazili v 18:30 hod.
Cekově jsem urazili 851 Km, a spotřeba se pohybovala kolem 4,8 I/100Km. Na všechny hrady jsem šli jako studenti, takže poloviční cena vstupného.
Už se těšíme na dalši výlet, tentokrát do Maďarska.

VÝLET DO MAĎARSKA
datum: 3.9. - 5.9.2004 - Pá-Ne
celkem ujeto: 934 Km
průměrná spotřeba: 4,86L/100km
celková spotřeba: 45,47L
celkové náklady i s nákupem před odjezdem (jídlo, mapa...) : 3 344,-Kč

1. den : 377,3km (cesta ze Sobůlek, do kempu v Budapešti)
2. den : 203,1km (cesta po Budapešti a do kempu u Balatonu)
3. den : 353,6km (cesta od balatonu do Sobůlek)

Na výlet jsem vyjeli v půl osmé v pátek ráno. po cestě jsme si v Hodoníně vyměnili 1315kč, na 10 tis. Foryntů a 497kč na 620 Sk.
potom jsem vyrazili směr hraniční přechod Hodonín do Holíče a dále směrem na Senicu. V šale jsem se zastavili v Hypernově a koupili si pečivo k těm konzervám z domova.
Dál jsem pokračovali směrem na Trnavu, Gbelce..... a na hraniční přechod Štůrovo, kde mají opravený krásný železný most přes Dunaj. (škoda že jsem neměl sebou digitál)
Potom jsem jenom sjeli jednoduše dolů do Budapešti a trošku se v ní pomotali. Na benzínce k nám přišel nějaký kluk a anglicky nás navedl na jeden "pěkný" kemp v Budapešti.
Rozhodovali jsem se podle mapy mezi kempy "Roma" a "Nice" - říkal, že oba jsou opravdu moc hezké. Samozřejmě se nám zase podařilo špatně odbočit při hledání kempu "Nice" a tak jsem do něj dorazli asi ve 4 hod. odpoledne.
Hned jak jsem přijel k "Recepci" kterou tvořili dvě proti sobě postavené prastaré plechové maringotky se závorou uprostřed, tak se mi to moc nezdálo.
Bylo to pod kopcem v takovém menším lesíku a tak jsem myslel, že tam bude nějaká travnatá plocha uprostřed těch stromů.
Cena byla 3080 Ft - komplet (dva lidi + mašina a stan).
Byly jsem tak utahaní, že jsem zaplatili a šli si najít místo na ubytování.
Navedl nás za restaurací doleva do kopce.
No prostě to se nedá popsat: Byla to taková zarostlá uválená cestička do kopce a podél ní byly malinké hliněné a kamínkové plácky cca 2x3 metry na stany. celé to zakrývaly husté koruny snad akátů, nebo nějaké jiné plevele a celý svah byl porostlý malými ochranými zídkami z prken, tak aby padající kusy hlíny a kamení nepadali lidem přímo na stany. - prostě děs a hrůza.
nejdřív jsem celí "kemp" projel na mašině - chtělo by to enduro. Všehovšudy místo tak pro max. 30 stanů a šero jak o půlnoci. Opět lituji, že nemám foto na digitálu. Nakonec jsem si našli místo u Vysoké cihlové zdi , která lemovala celý ten kemp ze strany od kopce a celou noc za ní štěkal nějaký čokl. (mě to bylo jedno ale Kamča se vůbec nevyspala)
Po ubytování jsem si jeli projet budapešť , tentokrát už jsem byli vybavení turistickými průvodci, které nám věnovali na "recepci kempu".
Nejdřív jsem chtěl zjistit, jestli jsou otevřené lázně i večer. Bohužel měli jenom do 19 hod. a už by to nemělo cenu, tak jsem se roznodli, že vyrazíme hned ráno protože otevírají už v 6 hod.
Projeli jsem si několikrát centrum : cca 80 km.
a viděli jsem : chrám sv. Štěpána, parlament, muzeum, operu, vyšplhali jsme si na kopec - ten co tam vede ta kabinová lanovka. No prostě jsem si prohlédli večerní Budapešť a musím říct, že výhled z kopce na osvětlené památky stál opravdu za to!!!
Do kempu jsme se vrátili cca v 22:30 hod.
Ráno jsem vyrazili dle plánu do lázní. Vzali jsme to přes Margeritin ostrov, kde je termální koupaliště, ale bylo už zavřené a tak jsem jeli do lázní.... jelikož tento závěr dopisuju až 22.12. tak už přesně nevím jak se ty lázně jmenovaly, ale určitě to byly jedny z nejkrásnějších a taky nejstarších lázní v Budapešti. Jsou v krásném parčíku ve staré tuším gotickém slohu a mají z půdorysu tvar pravidelného pětiúhelníku s pěti věžema v každém rohu. Pro milovníky lázní jedna důležitá informace. Nemohli jsem se za žádnou cenu domluvit z obsluhou u okýnek,která má naučený fráze v AJ a jinak s nimi není řeč. Prostě jsem si mysleli, že cena vstupného na jednu hodinu je 2200 ft, a že za překročení se připlácí za první hodinu 900ft,za dvě hodiny500,-ft,a za třetí hodinu 300,-ft,-nebo tak nějak. To znamená, že jsem celou dobu sledovali hodiny aby jsme tu hodinu neprošvihli a nemuseli doplácet,jak jsme si blbě mysleli. Přítelkyně dokonce před odchodem vyhodila lístky do koše a já jsem je pro jistotu vylovil a "narovnal" a šel jsem je ukázat obsluze u okýnka(všichni to tak dělali) no a k našemu překvapení mi paní vrátila zpátky za každého 900,-ft. -myslel jsem, že padnu!!!Ono to bylo obráceně. 2200,-ft. bylo na celý den a pokud člověk odešel do 3hod. tak mu ještě vrátili část prachů. No nic příště budeme chytřejší. Stejně jsem to tak tak stihli do kempu do 12hod. kdy jsme byli domluvení, že vypadnem. Ještě jedna naše blbost cca 35min z času v lázních jsme strávili střídavě ve vnitřních bazéncích s vodou cca 35st. a v suhé a parní sauně, výřívých bazénech atd.. a až potom nás napadlo se jít podívat kam všichni odcházejí. To byl fakt šok!!!Prošli jsme chodbou a ocitli jsme se na dvoře lázní, který lemovali balkonky apartmánů a přes celý dvůr byly 3 velké bazény s různýmy teplotamy vody a taky fotnánkami a kamenýmy šachovími stolky prímo ve vodě. Nad tím vším stoupala pára z teplé vody, protože v září už moc horko nebylo. No prostě jsem tam hned hupsli a nestihli se nabažit té nádherné oblohy nad nama a těch květů kolem balkonků, které měly čerstvou žlutou fasádu - prostě jsem si připadali jako v nějací bohové na olympu. Řekli jsem si, že se sem musíme ještě někdy podívat, ale tentokrát na celý den!!!Naše cestování druhý den vedlo podél dálnice k balatonu, který jsme přejeli trajektem za v přepočtu 159,-kč. a ubytovali jsme se v Kempu Evropa za v přepočtu 495,-kč. - byl dost drahý, ale byly jsem tak utahaní a Kamča mě celou cestu k balatonu usínala na motorce (musel jsem ji koupit na benzince 2kafe)snad 15km jsem ji musel každých 15vteřín budit, protože fakt usínala a vždycky sebou cukla když se vzbudila.Tak už jsem v kempu zůstali. Bylo to paráda jenom pár stanů a jinak nikdo. Taky jsem se namočili v balatonu, ale už byl celkem studený a je hrozně mělký snad 70m od břehu jsme měli pořád sotva pod pás a dál začínali řasi a tam už zase Kamča nechtěla. Noc proběhla v klidu a ráno jsem vyrazili směrem ke slovensku přes Medveďov a Gabčíkovo - na bílé karpaty kde jsem si před Pernekem vychutnal serpentýny v sedle "Baba" a potom už to šlo rychle přes Malacky a Holíč (tam jsem si koupil nový talisman na benzínce "červeného dráčka"-mám ho na mašině za plexi) Hodonín a domů. Počasí vyšlo perfektně a celkově se nám výlet povedl. Ted už začínam jenom plánovat příští velkou akci a tou není nic menšího než moto dovolená ve Francii 2005 cca na 16 dnů. - už aby to bylo.

Další info: Dlouho jsem uvažoval nad Suzuki VX 800 , ale nakonec se mi naskytla taková příležitost která se nedá odmítnout.- zatím jsem nadšený. Po přečtení hory recenzí od kluků kteří mají XJ 600 N jsem si byl jistý, že je to motorka přesně taková jakou potřebuju. -na každodenní použití.

Danke
Danke napsal 14.09.08 v 10:48

Cau, procetl jsem cely tvuj cestopis v Budapesti, shodou okolnosti jsem tam byl taky a ve stejnem kempu Na ty maringotky nebo spise tramvaje nikdy nezapomenu lol

napsal 17.05.06 v 11:39

Heledte se chlapi poslete mi nekdo prumer ladaku na simsona je to dost dulezity budu delat prestavbu a nevim kde se daji sehnat cisla ....poslete mi to rovnou na e-mail diky Honza z Teplic.

napsal 19.06.04 v 18:00

Cau clovece. S tou spotrebou je to v pohode, muj prumer je 5L/100Km. A to vetsinou jezdim ve dvou. Vyhoda ladaku je, ze jsem slyset :o) A nevyhoda, ze mam vyfuk jenom na jedny strane. Tak kde vyfuk neni je to takovy "nahaty"...

napsal 18.06.04 v 13:46

Ahoj, čoveče marně se tě snažím dohnat na ICQ. (tejna)(344262236)
Pokud by to šlo, pošli mi prosím podrobnou fotku uchycení toho štítku.
Sice jsem to tam nějak přidělal, ale moc se mi to nezdá.
díkas moc

napsal 18.06.04 v 09:45

Ahoj Martine,
za ten štítek jsem připlatil 1 500,-Kč. - i s montáží. a jinak mě celá mašina vyšla na 75tis.-což si myslím, je super cena s ohledem na to, že má najeto jenom 12tis. a je přivezená z německa. (tzn. 100% - nepřetočený tachometr)
Už jsem se byl projet s novým tankvakem Lojzo TM 54 - a je fakt super - krásně vydím na budíky i když je roztažený na 27L, ale jsem rád, že jsem ho objednal bez bočních kapes, protože to vypadá, že by mě tam dost vadily-ted je to supr. Pokud jde o zrcátka, tak měto při koupi ani nepřišlo, ale postupem času zjištuju, že většinou tam jají kluci plastové a ty vypadají podle těch mojich fakt "lacině". - jo byly tam když jsem ji kupoval. a jsou fakt moc hezký!
Ještě plánuju přetření blinkrů na černo, abych tam měljenom jeden odstín červené a černou. + červenou diodu do přední obrysovky - už jsem zvědaví na reakce policajtů. (cha cha) tak zatím ahoj