Yuki SM 200 (2007)

Vlastník SM200
Vloženo 13.9.2012
Aktualizováno 4.2.2015

Skvělá motorka, naprostá spokojenost na dvou kolech...

Yamaha XT 125X: důvod neuveden
Yuki SM 125: důvod neuveden
Honda XR 125 L: důvod neuveden

První dojmy - Po ujetí prvních 200 km mi připadla hodně hravá. Odezva plynu je slušná. Spojka jde trošku ztuha, je to ale o zvyku. Spotřeba bomba, max. rychlost se pohybuje okolo 110-130 km/h.

Motorku bych doporučil pro - Je to ideální mašina pro začátečníky na naučení, tak i pro zkušenější na ,,vyblbnutí"..

Doplňky na motorce - Sportovní vzduchový filtr Venom, blastry Polisport, řidítka RMZ Carmichael, pneu Mitas H16 (110/70 r17 předek) a H17 (130/70 r17 zadní), pancéřovaná brzdová hadička, desky, brzdový kotouč supermoto, sekundární řetěz ČZ Chains, řetězová sada JT Sprockets, asi 2x brzdová páčka (menší karamboly na polňačkách..:D), nový lak (černý polomat), zadní nosič (samovýroba)

Jedná se o čtyřtaktní vzduchem chlazený jednoválec. Jelikož je to 199cm3, je ochotná se vytočit, to je zhruba k 9000 ot/min - od nějakých 7500 do těch 9000 začíná táhnout nejlíp.. I spodek otáček není k zahození, takže se nemusí zbytečně podřazovat..

Nemá absolutně žádný problém projet lehčím terénem (polní cesty, spojovačky, lesní cesta..). Nejlepší jízdu si ale užijete na místech, kam SMko patří - silnice. Zatáčky v serpentinách, ostré pravoúhlé zatáčky kde se z ní dá vytáhnout mnohem víc jak ze 125ccm stroje.

Spotřeba se pohybuje okolo 3 - 3,5l na 100 km, při svižný jízdě si ve dvou vezme 4 litříky. V porovnání s ostatními (XT125X nebo WR125X) se to nedá srovnávat.

Vibrace jsou znát až od 6000 otáček (čím lehčí jezdec, tím méně jsou citelné). Podvozek se nastavit nedá, to ale u takového stroje není potřeba. Je prostě univerzální - zvládne polní cestu i státovku. Sedadlo, tedy jeho část pro jezdce je užší (po 100 km už cejtíte půlky, po 200 km už to chce ledovat..), ale na kratší cesty je slušný . Posez jezdce je hodně vepředu, takže při ostřejší jízdě je to jen plus.

Brzdy - při pořízení stroje doporučuju dát pancéřové hadice a určitě dát nové destičky (na začátek stačí ty z výroby, pak neobjednávat originál ale optat se, které koupit - já sem dával TRW Lucas). Jinak reakce brzd je celkem slušná.

Co se týče servisu, není potřeba ji dávat někam do autorizovaných dílen (jen na seřízení ventilů, zkušenější si to dokážou udělat sami).

Plasty - narovinu, jsou tvrdší, takže moc rádi praskají. Ihned po koupi motorky vzít gumové podložky a podložit plasty na obou stranách (jak při spojení s rámem nebo nádrží, tak na stranu plastu).

Pořizovací cena je pekelně nízko, oproti XTéčku nebo WRku je někde pod hranicí poloviny nákladů !!

Takže, kdo ji chce, koupí si ji. Ten kdo hledá stroj na začátek, který odpustí HODNĚ chyb a nechá si se sebou hrát, je pro něj SMko dobrá volba. Pokud se o ní člověk pravidělně stará a dá jí všechno co bude chtít, nemá s ní žádný problém...

Tak, a SMko šlo z domu. Mám na ni jen dobrý vzpomínky, za těch 12 000 km co sem na ni nalítal mi vypověděla službu jen jednou (uhlíky ve startéru). Když se o ni staráš, poveze tě, když na ni sereš, nemůžeš čekat že ona udělá něco jinýho. Podle tohodle sem jel a nemůžu si na ni stěžovat - supr motorka do začátku

saara
saara napsal 21.02.13 v 23:41 10b.

pěkná, též jsem o ni ze začátku uvažovala

SM200
SM200 napsal 03.10.12 v 19:30

Uvidíme no, už budu měnit zadní pneu a řetězovku, destičky atd... zatim nic zásadního..

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 03.10.12 v 16:14

Ty poruchy příjdou
Minimálně budeš mít popraskané plasty a naklepaný zadek
Jinak tyto motorky mají pěkný vzhled,což je asi tak celý.Ale nechť ať ti slouží posílám 10b.

SM200
SM200 napsal 15.09.12 v 13:28