VM Motor 610F (2010)

Vlastník BenJi
Vloženo 9.11.2012
Aktualizováno 9.11.2012

VM = Velkej Motor a nebo taky Thorovo kladivo. Absolutní buchar, kterému je uplně jedno, co se v převodovce zrovna točí za kvalt.

První dojmy - Už jsem vlastnil či jezdil snad na všem, co má v terénu dvě kola ale VMka je první mašina, která mi svou ergonomií zcela padla do ruky. Jasně, nejsem zrovna konfekční velikost a se svými 198cm a 105kg se na moc krosek neposkládám. Tady to ale bylo absolutně bez problémů.

Doplňky na motorce - Oproti sérii je zde karburátor Mikuni, automatický dekompresor, příprava na startér a světla. Hodil jsem vyšší klemy, chrániče páček, co se mnou jdou už asi přes 5 motorek no a čeká mě štelung podvozku

VMku jsem chtěl od první chvíle, co ji ohlásili. Sice jsem dvoutakťák jak poleno ale tohle byla láska na první pohled. Letos jsem si usmyslel, že už ji konečně chci mít a tak jsme do toho praštili. První dojmy? Tank, co nezná překážku. Projev motoru je sice oproti japonským 450 o něco tupější, mocně to ale vynahrazuje krouťákem a stádem bejků v hrnku. Hmotnost zde není přítěží, protože nejde na trati cítit. Pérování je oproti rejži krapet měkčí ale už se chystám na tužší Ohlins pružinu a vidle pošlu na naladění. Jinak k podvozku nemám výtek a prozatím se chová velice přívětivě. Brzdy? Zadek všeho moc a nebo jenom moc takže to brzdí jako prase. Zkrátka Brembo. Předek se mi zdá v reakci lehce jalovej ale výsledky podává takže v pohodě.
Jezdeckou pozicí mi moje "Kladívko" vyhovuje, Xseat od Acerbisu je tak akorát, řídítka téže značky mě mile překvapily, hodil jsem si tam jen další zvýšení klemů o 3cm a paráda. Šířka mezi kolenama je pro velký lidi supr a konečně motorku nedržím kotníkama, jak to je u těch novejch, stále se zmenšujících strojů ale mám ji pod sebou.
Co říct závěrem? Je to o emocích. Když by zvítězil mozek, mám doma japonskou 450 nebo 525 od pomerančů. Tohle je ale jiná liga. Zpracování parádní, jednoduchý, přehledný a nenáročný technický řešení, kde toho není moc co posrat. Elektriku tenhle stroj snad ani nemá a když jsem viděl rotor zapalka, pasoval by snad i na kombajn.

Martic
Martic napsal 28.12.12 v 23:33 10b.

Dodatečně těch 10 bodů

Martic
Martic napsal 28.12.12 v 23:32

Moc povedená recenze . VMko se mi moc líbí . Dávám jasných 10 bodů a přeju spostu srandy s touhle mašinou .

hAjPR
hAjPR napsal 27.11.12 v 07:09 10b.

Pekne Jiriku

prihodap
prihodap napsal 12.11.12 v 22:27 10b.

Nádhera až VM udělá 125 ve 2T mají ve mě zákazníka 10b Držím palce ať je motorka i vy v pořádku

dzah
dzah napsal 10.11.12 v 10:44 10b.

Pecka, ať slouží 10b