Moto Guzzi California Classic (1995)

Vlastník Pietro-guzzi
Vloženo 11.11.2012
Aktualizováno 27.4.2015

Prostě italské kladivo. Motorka pro lidi kteří chtějí klasiku.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Guzzi CZ - První kozí (Sušice - Jen ty kladné, tihle hoši tomu fakt rozumí.

První dojmy - Tohle je srdeční záležitost, takže dojmy jsou skvělé. Na první pohled je trochu těžkopádná, ale klame tělem. Nejsem zrovna čahoun a přesto je jízda i ve dvou v pohodě. Určitě to není motorka na jízdu do vedlejší vesnice na zmrzlinu ale na cestování je skvělá, pohodlný posaz a dostatek výkonu.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je určena těm co chtějí v pohodě a pohodlně cestovat.

Doplňky na motorce - Přední štít, padáky, předkopy, tři kufry, vyhřívané hefty.

Motorku jsem koupil na jaře a od té doby jsme nějaký ten tisíc kilometrů najeli. Celý svůj dosavadní život jsem jezdil většinou ostrá endura ale vyzkoušel jsem i pár cesťáků a choperů. Californii jsem naživo poprvé viděl v roce 97 minulého století na dovolené a tenkrát jsem si řekl- tohle si jednou koupím. První co mne zaujalo byla koncepce motoru, véčko napříč- to se jinde nevidí, no a převodovka zvlášť a kardan. Prostě motorka dělaná po staru kdy se předpokládalo že to najede možná sta tisíce kilometrů. Na to že je to dvou hrnec se ten motor ochotně točí a zátah i ve dvou a s kuframa je hodně slušný. I když to není žádný drobeček, dva kotouče v předu a jeden vzadu jí spolehlivě zastaví. Podvozek je slušný, ve předu i vzadu mám štelovací tlumiče Bitubo, takže i když se naloží vodí se dobře a do zatáček se je třeba jen přestat bát a pak se člověk diví čeho je schopna. Jsou na ní tři kufry takže i pro dva lidi dostatek prostoru na bagáž na dovolenou. Spotřeba je podle toho jak moc za to člověk tahá, někde mezi 6-8 litry což mi přijde celkem v pohodě. Zápory jako takové nepociťuji ten kdo si koupí guzzi většinou ví do čeho jde, snad jen ceny dílů jsou trochu jinde než u džaponců na které se skoro všechno dá sehnat z druhovýroby, tady mají guzzisti smůlu. Každý kdo kdy californii měl a staral se o ní vám řekne že je to držák, takže nevěřte těm kecům o italské nespolehlivosti.

2015. Změna image. Doma se mi povalovala maska ala V11. tak jsem ji imlantoval na kačenku a je z ní taková V11 se záchodovým posezem. K tomu nížší řidítka ať je to víc do sportovna.

fatman
fatman napsal 28.04.16 v 15:44 10b.

Jasne 10b!
Krásná, klasická Guzzi!

spike-cz
spike-cz napsal 07.08.15 v 12:14 10b.

ICONY
ICONY napsal 02.09.14 v 07:18

Za mě palec nahoru

Zub47
Zub47 napsal 01.04.13 v 09:34 10b.

Paradni kousek 10b je tam,mozn ze se nekde potkame

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 15.03.13 v 22:38 10b.

nádherná Guzzina,ladí oku