Jawa 350/639 Chopper (1996)

Vlastník Bullshit
Vloženo 18.11.2012
Aktualizováno 18.11.2012

Jawa 350 Chopper, vlastnil jsem ji od roku 1999 do roku 2002. Byla to ta nejhorší plíva jakou jsem kdy měl... zlatá panelka!

První dojmy - Když jsem ji koupil, byla to 3 roky stará motorka. Stála mě na tehdejší studentské poměry spoustu peněz a pořád se mi sypala... hrůza. Začalo to hned ted den co jsem ji koupil, nedojel jsem s ní ani domů.

Motorku jsem si koupil, protože jsem chtěl něco silnějšího než byla Jawa 250 panelka. Dnes už vím, že to byla chyba. Neustále se mi na tom sypala elektrika... bylo to pořád něco. Zpočátku jsem ji častěji tlačil než jezdil. Přes zimu jsem ji kompletně předělal, vyhodi bezkontaktní zapalování a nasadil starý dobrý kladiva. Zkrátil jsem výfuky, odlehčil jejich utlumení... konečně to začalo trochu jezdit.
Pak přišli na řadu třásně na řidítka, novej křivák a tradááá.

chlup2
chlup2 napsal 20.11.12 v 12:10

Ahoj, se divím tvému hodnocení týhle jawky. Mně u ní sice taky už odešel stator Vapka, ale jinak spokojenost. Jezdí skoro jenom na dovolený , takže spíš dálky, spotřeba do 3,5 l a co se týká provozu, tak asi nejkomfortnější jawka z naší stáje - jede, brzdí, svítí a ještě vypadá dobře, takže co bys chtěl od jawy víc ?

Milan1963
Milan1963 napsal 19.11.12 v 01:13 10b.

Pěkná motorka. Jen škoda té poruchovosti. Já měl podobně špatnou zkušenost s J 350 Californianem, jiné Jawy mi jezdily a jezdí parádně.