Honda XL 700V Transalp (2011)

Vlastník Vlnič
Vloženo 11.1.2013
Aktualizováno 19.10.2017

Tak jsem koukal na to, jak se tady množí registarce 7-mi kil a řekl si, tak ho dneska večer taky přihlásim. V týhle barvě tady ještě žádnej není, projížděl jsem to celý a fakt ani kus

První dojmy - Těžko popisovat :-) moje první úplně nová motorka, tejden sem se koukal na závaznou objednávku a pak když sem si ho odvážel, tak sem se celou cestu tlemil jak idiot :-)

Proč 7-mi kilo?
Znáte ten pocit, když stojíte před něčím a víte že to strašně chcete tak nějak to zhruba bylo ...a říkal jsem si ty barvy, ty barvy
Měl jsem 6-ti kilo Transalpa z r. 91 na kterýho nikdy nezapomenu (byl skvělej a jsem rád, že sem ho prodal, tak jak jsem ho prodal), jenže furt jsem špekuloval o něčem novějším až novým. Po krátký epizodě s Hondou CBF 600 S, která mi pomohla si některý věci ujasnit, jsem stále častěji přemejšlel o TA. 7-mi kilo sem měl kdysi půjčený na půl dne z prodejny a nalítal jsem na něm asi 250 km, bavil mě .
Zkusil jsem i 650- ku Stroma, jezdí se na něm skvěle a fakt je to dobrá motorka. Nakonec rozhodla konkrétní nabídka a to, že jsem měl možnost si TA objednat v barvě, která se mi líbí a připomíná mi i mýho prvního Transe, šedo bílá kombinace, zlatý kola. Musel jsem si ho trochu dovybavit, aby se na tom dalo cestovat, takže tam je pár věcí patrnýhc na fotkách.

Kupoval jsem ho v červnu, mám najeto přes 5 tisíc, zatím jen Čechy, letos ho doufám protáhnu někam dál. Jezdil jsem solo, i ve dvou i s kuframa - dovolená ČR asi 1300 km, tudíž nějaký poznatek už je. Motor se mi líbí, i plně naložený a ve dvou to problém nemá, což znamená výkonu dostatek. Oproti 6-ti kilu citelná změna,... jako jasně jsou tady i silnější stroje. Podvozek je na dobrý silnici bezvadnej na rozbitý je zadek příliš tvrdej a to je asi největší bolest motorky, předpětí lze nastavit, ale ven musí baterka i kastlík a pohrát si s pružinou. Kolečko by se hodilo.
Útlum je nastavitelnej šroubovákem, ale příliš to tím neovlivníte, beru to tak, jak to je. Motorka je stabilní i při vyšších rychlostech a podvozek se nijak nekroutí.
Fajn jsou brzdy, ABS nemám.
Spotřeba příjemná, nejníž jsem se dostal na 4,3 při dovolený. Nejsem moc spokojenej s chováním origo Bridgestonek na mokru, ale na suchu držej výborně, co tam dám pak, zatím nevím. Jo a taky dost hučej, to je ale detail. Celkově jsem spokojen , dělá mi radost, jako řidiče mě fakt baví a líbi se mi, dokonce i zvuk má hezkej , tzn. že má všechny atributy pro harmonickej vztah Odjížděl jsem v autě z prodejny a volá mi kámoš, vůbec nevím co chtěl jen mu říkám "Ty vole já snad překousnu ten volant , já ho prostě chci, potřebuju"

22.6.2013
Přidal jsem pár nových fotek, víc jich je ale v deníku, kde jsem v krátkosti popsal letošní první velkou vyjížďku a přidal jsem info o doplněných vyhřívaných heftech a nových Mitasách , o kterých v budoucnu napíšu trochu víc. Transalp momentálně ukazuje 9400 km a nějaké drobné, tento týden to byl přesně rok, co jsem ho kupoval , zatím vše ok a spokojenost

21.10.2013
do deníku jsem přihodil info o Mitaskách E 07, o kterých jsem chtěl něco napsat. Zkušenost s pneumatikami je asi taková: jezdí se na tom úplně normálně, ve vyšších rychlostech trochu ztrácej stabilitu, ale na vodě nejsou vůbec špatný - zatím teda. Jen jsou jaksi celý rozpraskaný (viz deník) nj nenaděláš nic , ty gumy pořád trochu řeším a nevím co zkuším příště. Ž by 08-mičky )... ještě nevím...jeden kámoš mě od nich zrazuje, druhej doporučuje , si vyber.
Transalpovi jsem nasadil neoprénový ponožky na vidle. Líbí se mi to s tím. Ta pravá by měla bejt asi obráceně - kvůli nápisu, ale líbí se mi to i tak.
Chtěl bych si ještrě pořídit básry acerbis rally pro se spoilerama. Líběj se mi
A přes zimu příjde ztvýšení řídítek od SW Motech o 2,5 cm, vyzkoušeno, super!
Jinak je Trans po servisu na 12-ti, kdy mě maličko zaskočila cena za svící 590 kč - NGK. Nj, zatím je to v záruce, tak to akceptuju, ale normálka bych za to měl obě...
Trans teď ukazuje 12700 km a pořád mě baví, což je důležitý!

17.2.2014
Zdar, pře zimu jsem nasadil avizované zvýšení řídítek od SW Motech o 25 mm
a taky ty bástry od Acerbisu, o kterejch jsem tady žvanil.
pokusil jsem se udělat pár nových fotek, ale všechny mi přišly tak nějak obyčejný, tak jsem s nima něco zkusil vyvést. Výsledek můžete posoudit.
Chvíli jsem se s tím trápil v Picasse, páč rozhodně nepatřím k milovníkům fotografie a úprav, ale aspoň jsem zas o něco chytřejší

11.5.2014
Nějak mě to chytlo a chtěl jsem prostě laďák , ovál SBK od Leo Vince se mi na TA vždycky líbil, tak jsem ho tam prostě nasadil , není úplně novej, ale byl za příjemnou cenu a mašina, která ho vozila přede mnou s ním najela hovno. Moc jsem nepřemejšlel, a koupil. Když jsem ho viděl a prohlížel si ho, tak už v podsatatě nebylo cesty zpět .
Takže Transalp teď promlouvá k světu prostřednictvím tohoto nového oválu a musím říct, že rozdíl to tedy je zvuk mému uchu vééélmi lahodí a vesměs se líbí každýmu, kdo to slyšel. Transalp je taky spokojenej a trochu mu s tím laufem narostly koule
K dnešku máme 14005 km

20.10.2015
Trochu jsem to flákal a dlouho sem nic nenapsal.
Letošek jsem začal tak, že jsem se vyválel hned při první jízdě . lehce jsem to odložil na kruháči, kdy moje nadšení převýšilo přilnavost pneumatik s asfaltem .
naštěstí se nic nestalo, jen se to podepsalo na levým bástru, krytu motoru a padáku a mojí bundě .. takže jsem nasbírali trochu patiny a na nějakou dobu utrpělo moje seběvdomí. Na Ještědu jsem to ale posléze rozjezdil
TA letos absolvoval pouze ITA, RAK, SLO a Čechy. Podívali jsem se spolu už podruhé na GG. Loni jsme tam byli taky a trochu (víc) nás tam vypláchly kroupy, letos to bylo bez kapky vody. Moc se mi líbil Vršič - parádní, ale moc fotek jsem tam neudělal, páč kluci hnali dál jak krávy ... :-)
Co se techniky týče, tak jsem měnil olej v přední vidli, totálně zčernalej a funkce je teď mnohem lepší, už to bylo fakt za hranicí.
Dál jsem si udělal klasickou údržbu, vzduchový filtr - ten byl tak dost černej a výměna brzdovky. Na jaře vyměním svíce a olej a pojedem dál.
TA slouží a zatím mě nepotkala závada. Ťuk, ťuk!
Momentálně jezdím Conti Trail Attack 2
K dnešku 23500 km

7.10.2017
Všechno jednou začíná a jednou končí.
Po 5 letech jsem Transalpa prodal týpkovi do Havl. Brodu. Přijel si pro něj, odvezl a měl z něj radost. Tak to má bejt,
Já jsem na něm najezdil 31,5 tis bez jediné závady a doufám, že novýmu majiteli bude spolehlivě sloužit dál.
Já už teď na jeho místě parkuju F 800 GS :-)

zoller
zoller napsal 15.01.20 v 17:07 10b.

Moc hezká! A vsadim se, že ten most je focený v Černé Hoře ... .

spike-cz
spike-cz napsal 24.09.17 v 15:51 10b.

Kovca
Kovca napsal 02.04.17 v 11:12 10b.

Super popis. Pěkná moto.

Myschan
Myschan napsal 10.08.16 v 14:40 10b.

Pěknej Alpík, gratuluji

JardaSkalice
JardaSkalice napsal 21.06.16 v 14:46 10b.

Nojo, tak ty máš ultrakrásku.. Nové je nové.