Hyosung XRX 125 (2004)

Vlastník Vety.096
Vloženo 25.1.2013
Aktualizováno 11.8.2019

Moje první "velká" motorka. Endurko o objemu 125ccm, které je suprové na naučení, výkon je dostačující. Člověk se určitě nejvíce vyblbne v terénu :)

První dojmy - Když jsem poprvé viděl motorku, tak první co jsem si řekl bylo, že je větší od ostatních 125ccm..Dříve jsem jezdil na Simsonovi a přece jenom je to celkem skok a nezvyk. Ale musím říct, že mi hned na první pohled padla do oka :)

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych určitě doporučil začátečníkům, pro pokročilejší, kteří měli v ruce už delší dobu něco silnějšího, asi nebude tolik vyhovovat, ohledně výkonu. Ale záleží na každém z nás :)

Doplňky na motorce - Na motorce mám akorát - Laděný výfuk - Větší trysku v karburátoru - Částečně "otevřená"

Táák. Hlavní mínus této motorky je, že než ji koupíte, tak nic moc informací na tuto motorku na internetu nenajdete, takže jdete trošku do neznáma, ale poté když ji vyzkoušíte, tak jste doma :) Nabídku na tuto motorku jsem dostal zcela náhodou. Ke koupi motorky jsem se rozhold díky: Ceně, která byla celkem přijatelná, Stav tachometru byl celkem suprový - cca 5 800km, Vzdálenost od prodejce byla zanedbatelná, Stav byl až na drobné škrábance atd.v pohodě.

Něco o prvních dojmech a vlastnostech "IxErIxka"
Poprvé když jsem motorku uviděl, tak na mě působila hrozně mohutným dojmem. Dojmem opravdu velké motorky. Je pravda, že mi padla do oka. Když jsem se na ní poprvé projel, tak to byl obrovský nezvyk, z předchozího Simsona, ale byla to prostě paráda. Koupil jsem jí asi dva týdny před koncem letních prázdnin 2012. O prázdninách jsem za ty dva týdny najezdil asi 600km a pořád dokola jsem jen kupoval benzín, abych si motorky ještě užil co nejvíce o prázdninách. Motorka si dobře přede v terénu, který jí, když není nějaký extrémní, problémy nedělá. Cesta ve dvou je sice trochu línější, ale také se to dá. Ale cestu v jednom, si přece jenom člověk užije více. Motorka podstatně líp akceleruje atd. Abych nezapomněl, na motorce mám laděný výfuk a když za ní vezmu, tak je poměrně slyšet, občas až se lidi otáčí :D Ale nemůžu porovnat s originálním výfukem, který nemám k dispozici. Motorka má startér i nakopávačku, čehož si celkem cením. V zimě, když si chcete vyjet a nechce se vám montovat baterie do motorky a potom ji zase vyndavat, tak lehce nakopnete a máte pokoj, na startér motorka startuje na ťuknutí.

"Házení" neutrálu
Vlastníci tohoto endura jistě ví, nebo většina, že když na ní poprvé sedli, tak měli možná menší problémy s tím, dostat tam neutrál. Taky jsem ho měl, než jsem si na převodovku aspoň trochu zvyknul. Ale když stojíte na místě, tak tam jde neutrál v pohodě, to není problém. Ono taky trochu záleží, jaký tam máte olej, podle toho tam taky skáče ten neutrál jinak. Než jsem měnil olej, tak mi tam neutrál skákal jinak, než když jsem vyměnil olej..

Spotřeba..
Spotřebu jsem zatim naměřil do těch 3,5l

A teď něco k závadám..
Zatím musím klepat "ťuk, ťuk ťuk", že žádné závady - ZÁVAŽNĚJŠÍ - nebyly. Moje první závada a zatím jediná závada byla prasknuté spojkové lanko - Které se přetrhlo opotřebením. Jiné závady, jestli si dobře vzpomínám, nenastaly.

Co plánuji do budoucna..
Do budoucna plánuji -
+ Určitě bych chtěl motorku nějak polepit, aby nebyl tak prázdný a jednotvárný..
+ Poté bych chtěl koupit nějaké blástry, abych nelámal páčky :D
+ Dáále úchyty na ruce pro spolujezdce za sedačku
+ Chybějící plasty + Výměna jednoho plastu
+ Originální víčko nádrže
+ Áá ještě další kosmetické úpravy, které mě napadnou..

Úprav je celkem dost, takže mám co dělat :)

Doufám že jsem rozhodujícím se zájemcům o tuto motorku aspoň trochu pomohl v jejich rozhodování :) Jestli máte nějaké dotazy, klidně se ozvěte :)

Geogino
Geogino napsal 25.09.13 v 23:06 10b.

super stroj, případné potřebné díly seženeš na www.hyosungmoto.cz

MCintosh
MCintosh napsal 25.05.13 v 08:11 10b.

Hlavně ať ti to jezdí

Lifer
Lifer napsal 07.03.13 v 00:49 10b.

Dobrá motorka. S tím laděným výfukem musí znít skvěle.

cita29
cita29 napsal 30.01.13 v 20:29

Vypadá dobře, tak at jezdí

PínoHrabánek
PínoHrabánek napsal 29.01.13 v 08:55 10b.

Pěkná motka , tak ať slouží.