Matchless G 80 (1964)

Vlastník Špionátor
Vloženo 20.2.2013
Aktualizováno 9.6.2013

nálezový stav po fanouškovi této značky.Zemřel a vdova potkala jako prvního mě))anglická klasika.koupeno na nám svobody Brno Mototechna v r.1964.Nemám žádné zkušenosti s podobným strojem.Zatím jen skůtry...majitel tahal za Matchlessem PAV-ja budu tak

První dojmy - zatím neprojete.jen zprovozněno.oprava podpáleného ventilu-nyní již dobrá komprese. předělání na origo sedlo dle dochovaných foto.řeším únik oleje kolem hřídele motoru ze strany spojky-při nastartovaném motoru.rád bych měl kontakt na někoho kdo se v těchto strojích vyzná a nebo sdružuje jeich majitele na území čr.Popřípadě jestli je kontakt na někoho kdo má napojení na koupi náhardních dílů z anglie.Bylo by naivní myslet si ,že se nic časem nepodělá koupím manuál včetně překladu nebo vyměním za manuál s překladem na Nortona,který vlastním

Motorku bych doporučil pro - pro mě)

Doplňky na motorce - součástí byl PAV -také se renovuje a moto má na něj již závěs a el.zásuvku

náhodná koupě

nemám

netuším

určitě ano

tipuju silnici

určitě dá zvlášt s Pavem za zády na tažným

pragovak
pragovak napsal 21.12.14 v 12:16

Jestli tě z toho posezu bolej záda tak zkus obrátit řídítka. Vypadaj jen jako otočený originály.

brzda80
brzda80 napsal 01.11.13 v 18:45 10b.

Úplně na mě dýchlo kouzlo minulosti. Za takovou nádheru a vkus boduju známkou nejvyší. Paráda

Špionátor
Špionátor napsal 30.06.13 v 10:29

tak jsem byl na srazu balcerka moravský kras a dojel tam bratříček .Matchless ze stejnýho roku s číslem motoru o 12čísel na konci jinak a rám o 8čísel )))
naposled se viděly na lince a na lodi))

Špionátor
Špionátor napsal 09.06.13 v 08:51

tak mám za sebou první sraz s tímto strojem.boskovický sedmizubec 2013.zatím najeto cca 200km a zatím paráda.Únik oleje ze sekundáru jsem dokázal potlačit na občas nějaká kapka.Zatím mě jen bolí záda z toho předklonu na rodlech)))
zvuk a zátah motoru je fakt brutální.Sedlo jsem se snažil udělat dle původních dochovaných foto na netu.tak snad jsem to tím nepokazil))

Sancho
Sancho napsal 27.02.13 v 09:34

Pěknej stroj. Matchless má tu výhodu, že na něj seženeš jakoukoliv dokumentaci - na stránkách archives.jampot.dk jsou desítky manuálů, katalogů, výkresů, článků z časopisů a pod. S díly problém nebude - jsou na každém rohu, ale pozor na nekvalitní indické repliky.