Jawa Stadion S22 (1962)

Vlastník Johnny_B
Vloženo 19.4.2013
Aktualizováno 20.4.2013

Můj první moped. Pořízení něčeho takového je jistě velká chvíle v životě každého muže.

Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa: Potřeboval jsem něco většího, co aspoň trošku pojede a holky se ze mnou (námi) budou otáčet.

První dojmy - Skvělé. Moje jediná zkušenost s tímto strojem je, že prodávající ji na stojanu nastartoval (jestli se tomu tak dá řict) a ukázal, že fungují všechny 2 rychlosti. Jelikož byl únor a pneumatiky nedisponovaly dostatkem vzduchu, tak jsme motorku zase chcípli, sundali nádrž, naložili do kufru Mondea a jeli domů.

Co s ní(m) budu dělat netuším , ale dobře se s ní(m) manipuluje a je velice skladná(ý). Nemusím platit pojistku, protože na cesty se s ní(m) zatím vydat nechystám.
Už mám pár zájemců o projížďku z řad lidí, kteří by na motorku nikdy nevlezli.

Samozřejmě plánuji renovaci. Ale jestli to stihnu do důchodu nevím. Otázka také je, zda v té době bude ještě volně v prodeji benzín.

Zakoupeno: nesvařovaná řídítka , vidlice v barvě zbytku, krycí plechy pod nádrž v barvě zbytku a nové sedlo v téže barvě. A taky kola v novém komaxitu, což ale asi není to pravé ořechové. Joo šetřit se nevyplácí.

Plán: shodit nabastlenou cívku; pořídit zapalování co na to patří; aspoň jednou se projet po bulvárech Ostravy. Koupit chromová kola, nový rámeček světla. Pořídit nesvařovanou šlapku. Taktéž nesvařovanou nádrž. Majitel byl nejspíše zapálený svářeč.
Mí potencionálni potomci pak moped dají možná nalakovat.

Zatím nevím jak odpovědět na další navrhované otázky:
Kde se motorka cítí nejlépe a kde naopak ne? Terén, silnice, město...
Dá se s moto i dobře cestovat?

Třeba časem odpovědi najdu

PemaPema
PemaPema napsal 22.04.13 v 18:31 10b.

Vycho
Vycho napsal 22.04.13 v 12:15 10b.

jasných 10 b