KTM Duke 200 (2012)

Vlastník Tez
Vloženo 15.6.2013
Aktualizováno 16.4.2020

Lehká a obratná motorka, krásně vypadá, skoro nic nežere a na tak malý objem je překvapivě živá.

Motorka koupena od FIRMA:Ondřej Šimek - Shiva motoshop (Pra - Prodejce byl fajn, ochotný, sympatický chlapík, moc toho nenamluvil, ale rozhodně působil dojmem, že o zákazníka stojí (jinde jsem si spíš prřipadal, že obtěžuju).

Yamaha MT-03: Nakonec jsem se rozhodl koupit úplně novou

První dojmy - Bál jsem se, že mi bude malá (moje míry jsou cca 180/80), ale poskládal jsem se na ní bez problémů. První den jsem najel asi 40km a s motorkou jsem se sžil po cca 100 metrech :)

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka. Papírově vypadá celkem slabě, ale ve skutečnosti je to skvěle ovladatelný a překvapivě živý a zábavný stroj.

Koupil jsem si jí jako svoje první moto na naučení. Zvažoval jsem i silnější (favoritem byla yamaha MT-03), ale nakonec jsem se rozhodl pro slabší a hlavně novou.

Zkušenosti po 250km:
Po víkendu jedu na první reklamaci. Motorka dělá takový divný nepříjemný zvuk (jako kdyby nějak rezonoval výfuk). Jel jsem 20m za kamarádem s GSR 600 a i když tam dal plnej knedlík, tak jsem ho vůbec neslyšel.
Taky jsem zjistil, že mi nesvítí zadní světlo (to je hrozně super, když se ten večer chystáte jet domů za tmy). Jsou to LEDky, takže to nemám jak opravit.

A teď k tomu lepšímu. V autoškole jsem jezdil na hondě CB 500 s 25kw a s učitelem za zadkem. Takže s na Dukovi jsem si připadal jako na kole, kam jsem chtěl jet tam to opravdu jelo, když znáčknu brzdu, tak to opravdu brzdí atd. Zátah v nízkých otáčkách má duke menší, ale když ho trochu vytočíte, tak neskutečně ožije. A to je motor ještě syrový a nesmí se točit přes 7500.
Spotřeba. První den jsem jel hodně opatrně a převážně po Praze a doma se mi na displayi ukázala spotřeba 2.2. Na podruhé už to bylo horší, dost jsem to honil, převážně mimo města, stoupání atd. Spotřeba stoupla na 3.2... Najel jsem 250km a podle stojanu u benzínky jsem projel necelých 7 litrů - to vychází 2.8 l/100km, takže nádhera.
Trochu mi vadí hrozně krátké převody. Převodovka je 6-ti stupňová, takže se rozjedete a řadíte jako o život 1-2-3-4-5 a až pak má smysl vracet nohu na stupačku. Při normální jízdě využiju nejvíc pětku (50-70km/h), a šestku (od 60 výš). Na křižovatce nebo kruháči (pokud nemusím zastavit) řadím trojku. Ostatní převody mi přijdou spíš na obtíž.

Update po servisu:
Světlo mi opravili na počkání (vypadlý kontakt) a motorku projeli, ale zvuk je prý normální. Budu jim věřit, je fakt, že už mi to vadí o trochu méně, možná si zvykám, možná to odeznívá... Třeba si to časem sedne a bude pokoj.
Před servisem jsem bral plnou, už mi na displayi svítil vykřičníček ( ~ hladový oko). Nakapal jsem plnou až po okraj a nechal jsem tam 248 korun :)

Zkušenosti po cca 3500 km
Ten rezonující výfuk mě trápil celkem dlouho, ale před nějakou dobou jsem se jel projet do Alp a při návratu jsem to po dálnici rval, co to šlo (tj. 130.. z kopce...) a světe div se, ten výfuk si sednul. Zvuk je od tý doby naprosto v pořádku.
Ad řazení - to si taky celkem sedlo (a možná jsem si zvykl). Občas se mi stane, že jakoby "vypadává" šestka a musím jí tam vrazit ještě jednou. Ale jinak to funguje v pohodě, nahoru dolů jako po másle.
Spotřeba se drží kolem 2.5, při extrémním ježdění (dálnice plnou rychlostí) se dostanu někam těsně pod 4, ale víc jsem na displeji zatím neviděl.
Postupem času mi začíná připadat možná trochu slabá, sice jede celkem pěkně někam do 120 (a s větrem v zádech pokračuje až do 135), ale nad 90 už nemá zátah a předjíždění si člověk musí promyslet. Ale tady asi záleží i na jezdci, já nejsem úplně drobeček (180/80) a zásadně nezalehávám (aby to nevypadalo, že mám slabou motorku) :)

Prodáno
Strávili jsme spolu krásný rok, za který jsme najeli cca 10.000km, ale přišel čas na změnu.

Jarda89
Jarda89 napsal 10.10.13 v 10:07

Krásný Duke, parádní motka na začátek

Princezna26
Princezna26 napsal 17.09.13 v 16:41

Krásná motorka! Hodně šťastných kilometrů. Plně rozumím s nádrží za 248,-

Lubos92
Lubos92 napsal 02.07.13 v 21:02

Hezká motorka .

Machy07
Machy07 napsal 22.06.13 v 19:22 10b.

Pěkný Duke prodejce také schvaluju

Pavouk106
Pavouk106 napsal 18.06.13 v 10:30

Proč si kupovat silnější nebo větší, když se člověk potřebuje naučit jezdit Není nic lepšího, než malá a obratná motorka (která i tak má výkonu jak blázen). Určitě dobrá volba.