Honda PCX 125 (2013)

Vlastník Sniper_RAT
Vloženo 25.6.2013
Aktualizováno 25.6.2013

Moje první motorka/skůtr - do teď jsem byl pouze plechovkář. První dojmy jsou skvělé a už se nemůžu dočkat, až s ní vyrazím na delší výlet.

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Zatím dobré.

Piaggio Fly 125: Malý skůtřík - jen do centra.
Kymco Agility 125: Kvalita zpracování na Hondu nemá.

První dojmy - Jo to moje první zkušenost na dvou kolech (s motorem), takže nemám s čím srovnávat, ale hned v salonu jsem věděl, že jsem udělal dobře. Zpracování, plasty, chromovaná řídítka - mě se prostě tento model líbí a podle prodejů nejsem sám :)

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří potřebují dojíždět do práce za minimální náklady.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi od Givi.

Jako hodně lidí jsem se po novele zákona, kdy mi bylo umožněno s ŘP sk. B usednout za řídítka 125ccm skůtru, poohlížel po pořízení nějákého přibližovadla s nízkou spotřebou. Po přečtění tisíců stránek na fórech jsem nakonec vybral novou Hondu PCX 125, která se mi líbila vzhledově i technicky. 60 tis. je docela dost peněz, ale stroj je to pěkný a vrátí mi to levným provozem.

Zatím mám ujeto jen 500km, takže není moc co hodnotit, ale první dojmy jsou skvělé. Jezdit se na tom samozřejmě nedá moc rychle, ale na dobré cestě to můžete rozparádit i tou maximálkou 90 km/h. Myslel jsem, že je to spíše na kratčí cesty, ale někteří blázni na tom jedou i kolem světa, takže to tak hrozné nebude - plánuji zkusit vícedenní trip.

Pro:
- Nízká spotřeba (cca 2,2 l/100 Km)
- Kvalitní zpracování
- Nevšední vzhled (něco mezi motorkou a skůtrem)
- Kombinované brzdy (CBS systém)
- Systém Start-Stop, který lze vypnout
- Tichý chod motoru

Proti:
- Vyšší cena (60tis)
- Díky úzkým kolům cítíte každý hrbol
- Pod sedlo se nevleze moje integrálka (vel. XXS !)
- Absence hodin na palubovce
- Ne moc pohodlné sedlo