Kingway EUROBOY 50 (2009)

Vlastník muscar
Vloženo 27.7.2013
Aktualizováno 28.7.2013

Na pohled pěkný a velký skútr.

První dojmy - Když jsem ho poprvé uviděl v bazaru, byla to tzn. srdcová záležitost stačilo jen trochu srazit cenu což se povedlo a už jsem si pro ní jel. No na fotkách vypadal mnohem líp. Byl v hodně ošumtělým stavu.

Když jsem ho dovezl domú, čekal mě náročný očistec. Chvilku to zabralo ale po nějaké době už vypadal jak nový. Vyměnil jsem polepy budíku protože púvodní byly prasklý od přílišného dotažení. Vyčistil karbec ,vyměnil svíčku a hurá na cesty no žádná sláva to nebyla, nejhuř bylo do kopce... koukl jsem na řemen a zjistil jsem, že je dost obroušený, tak jsem koupil nový. Dva milimetry v šířce řemenu dělaly rozdíl skoro 10 km/h. Pincek už jel líp ale pořád to nebylo ono. Do kopce žádná sláva a z kopce max 60 km/h (radarových). Podle mě za to mohl né příliš dokonalý originální variátor.

Co se týče kvality zpracování... Bída, velká bída. Na jednom místě mi špatně doléhal plast. Tento problém jsem nevyřešil, protože nějakej číňan špatně navařil úchyt na rám. A druhá věc, první pincek u kterýho jsem musel vytáhnout svářečku. Když jsem ho házel na hlavní stojan, tak pod jeho velkou vahou nevydržely zarážky stojanu. Prostě se ohly, protože byli málo přivařený. A třetí... Hodně rezonovaly plasty, hlavně ty na řidítkách kde vývojáři zvolili hodně tvrdý plast.

Kromě již popsaných vad jsem ještě musel posunout podtlakový ventil tak aby byl bod vývodem z nádrže jinak to nechtělo chytnout když bylo málo benzínu.

Jednou jsem na něm vzal kolegu do práce. No do kopce už i prokluzoval řemen ale nezastavili jsme se. Po rovině statečně jel a v zatáčkách brousil hlavní stojan. Takže co se musí nechat. Je opravdu velký a i docela pohodlný i pro dva chlapy.

Co dodat... to co se ze začátku zdálo jako láska na první pohled se pomalu a jistě měnilo v noční můru a tak šel z domu...

Po zkušenostech s tímto skútrem už vím, že se mám obloukem vyhýbat výrobkům značky Jonway.