Husqvarna TR 650 Terra (2013)

Vlastník martinthc
Vloženo 3.8.2013
Aktualizováno 3.8.2013

Lehký cestovní enduro s motorem převzatým z BMW F 650 GS. Nízká spotřeba kolem 4L / 100km. Prostě takový přibližovadlo.

Motorka koupena od CSR Moto - Super jednání. Kdybych někdy kupoval další motorku tak jedině tam.

KTM 690 Enduro R: Cena!

První dojmy - Lehká, silná motorka. Sedli jsme si hned od prvních kilometrů.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil každému kdo nepotřebuje jezdit moc rychle a občas chce přejet nějakou tu polňačku.

Doplňky na motorce - Zatím nic ale plánuji kryt pod motor a padácí rám, obojí asi od SW- Motech

Tuhle motorku jsem si vybral, protože jsem chtěl nějakej univerzální stroj na naše silnice a občas i nějaký lehčí off road. Mám najeto zatím jen asi 500km ale jsem z ní uplně unešen. Sice je to moje první "velká" silniční motorka ale už teď vím, že jsem vybral dobrře. Jízda na ní je super jen nemá žádnou ochranu proti větru takže to nad 100km/h už nepříjemně s člověkem hází ale není to žádnej supersport co jezdí 260km/h takže to není zas takový problém. Prvních 1000km musím motor zajíždět, takže otáčky do 5000rpm podle manuálu občas bych to potřeboval překročit při předjíždění ale zatím jezdím napohodu. Brzdy zatím fakt dobrý mám verzi s ABS který se dá vypnout ale zatím jsem ho ješte nevypínal. Podvozek je na cestovní enduro myslím dobře nasavenej i při mé váze je jízda pohodlná. Se spolujezdcem zatím nejezdím, takže nevím jak se to bude ve dvou chovat ale snad to motorka zvládne. Úložnej prostor to je tragédie! Není totiž vůbec žádnej. Sotva se tam vlezla motolékarnička s pojistkama tak abych zavřel sedlo. Spotřebu zatím nějak neřeším ale vychází to +/- tak jak říká výrobce kolem 4-5l na 100km, takže se 14l nádrží by neměl být problém 250-300km dojezd. Servisní intervali to má psaný na 10 000km ale prodejce mě říkal ať přijedu radši už po 8 000km, že to bude pro motor jedině dobře. Poruchy zatím žádný a doufam, že to tak zůstane co nejdíl. Motorku jsem si koupil abych s ní jezdil víc po silnici než v terénu ale nezalekne se ani většího off roadu. Někde jsem četl na netu, že poměr silnice/terén je tak 70/30 což si myslím i odpovídá a docela mě to tak vyhovuje. Ve městě se cítí jako ryba ve vodě na to, že je to jednovalec tak se nekoná žádný škubání a cukání ale klidný popojíždění a v koloně se taky projíždí jedna radost. Cestovat někam dál by se taky asi dalo jel jsem na ní v jednom kuse asi 130km a už mě docela bolela pr... ale nato se dá zvyknout a těch 200km v kuse by se asi dalo zvladnout.

mari
mari napsal 27.12.13 v 18:18

vypadá dost zajímavě,rád si počtu další postřehy...

blackstyler
blackstyler napsal 11.12.13 v 13:31

Teď jsem četl ČMN a ten motor co tam je je Rotax totožný s motorem s F650GS upravený italskými motoráři, má oproti GS asi o 10kW vyžší výkon a píšou že je to hodně univerzální moto asi si ju taky časem pořídím. Piš recenze a zkušenosti

Maho
Maho napsal 28.10.13 v 20:52

Tak na tuhle jsem taky hodně zvědavý, jak budeš mít další postřehy rád si je přečtu

Figi25
Figi25 napsal 23.09.13 v 16:33 10b.

Krásná mašinka

martinthc