Jawa Stadion S22 (1964)

Vlastník STWondr
Vloženo 22.12.2013
Aktualizováno 1.1.2014

Stadionek který před 30 lety dojel do garáže...od té doby stál a čekal na druhou šanci.

První dojmy - Vrčí to!! Jede to!!! nebrzdí TO!!! ...nevadí Staďák mě nadchnul. Řazení krutirukem..po seřízení celkem pohodlná věcička .

Doplňky na motorce - Zapalování Indukční cívkou, Kryt řetezu a zadní madlo nerez Poldi Kladno

Stadiona jsem se rozhodl zrenovovat 25.12.2012 cca v 12:00 seč. pamatuju si to přesně, protože kolem mě projel černý stadion a jeho majitel se smál od ucha k uchu a v tu chvíli sem si uvědomil ,že nastal čas. Svého Stadiona mám od dědy, který ho používal na dojíždění do práce atd...nicméně po čase dal přednost autu a Stadion zůstal v garáži asi na 30 let. O motorce jsem věděl, ale vždycky byla na okraji zájmu s tím ,že jednou se dá dohromady. No a v lednu se začalo renovovat a shánět díly. Naštěstí dílu nebylo moc potřeba jednak Stadion na tom nebyl úplně špatně, ale hlavně na půdě se válelo celé království náhradních dílů. Nakonec jich bylo tolik ,že to dalo na 2! Stadiony a 1 kompletní motor + spousta věcí do zásoby. Renovace proběhla za obrovského přispění mého kamaráda Lukáše a Dědy, který omládl stejně jako motorka) bez kterých by nejezdil ani jeden ze Stadionů.
První jízdy byly v podstatě neustálé řešení problémů se zapalováním a karburací, někdy už to hraničilo až s bláznovstvím...ve 4 ráno sundat motor,rozebrat a složit zapalování,motor zpět,vyzkoušet na ulici cca 4:52 a v 7 hurá na sraz .
První myšlenka využít Stadiona na ježdění do práce vzala za své po pár projížďkách okolo vesnice ale stejně sem to prubnul. Vydržel sem to týden, ono prohánět se Stadákem po Pražském okruhu směrem na letiště není pro nervový systém úplně to pravé. Teď už jezdím jenom kolem vesnice pro radost na srazy.
Ještě pilujeme spolehlivost motoru, ale jinak je Stadion velkej relax a sranda.
Pohledy lidí kolem silnice a pokec s klukama podobnýho ražení ať je jim 15 nebo 80 jsou nenahraditelný!

Marty68
Marty68 napsal 07.10.20 v 14:32 10b.

super stroj i popis!

BedazBrd
BedazBrd napsal 24.04.16 v 18:56 10b.

Krásná práce. Jako kluk jsem měl takhle krásně modrého, ale udělal jsem si červeného,protože ho měl kamarád a mě se moc líbil. Třeba se někde na srazu potkáme. Souhlas s poslední větou recenze.

Lubos92
Lubos92 napsal 20.02.14 v 21:10

Pěknej stroj .

Psychedellic
Psychedellic napsal 26.01.14 v 17:40

Krasavec!!! Doufám, že teď už mě nebudeš pomlouvat, že kamarádům nelajkuju motorky Ne ale vážně, je na tom vidět kus práce, pěkná renovace

Kuba402
Kuba402 napsal 29.12.13 v 20:50