Derbi Senda X Treme SM (2003)

Vlastník xrc4
Vloženo 10.1.2014
Aktualizováno 18.11.2014

50 ccm, cca 7 koní ... Na 50 ccm slušný výkon (na internetu se píše že je jedna z nejlepších své kategorie-> poměr cena,výkon,dostupnost dílů)

Aprilia RX 50: Měl jsem lepší nabídku na Derbi.

První dojmy - Moje první motorka která měla papíry byl skůtr Derbi Atlantis 50... Když jsem motorku viděl poprvé zdála se mi celkem vysoká a na 50 ccm dost sportovní. Když jsem se na ní poprvé projel tak už bylo znát že je to o dost vpřed oproti Atlantisu, motorka šla rychle do otáček.. netrvalo dlouho a zachvíli jsem jel skoro 80 km/h. Asi po hodině a půl prohlížení motorky jsem našel pár věcí, například trošku bouchnutou kyvku, nefunkční budík a odrbané gripy. Ale ani to mě neodradilo, za ×× ××× kč a s rokem výroby 2003 je super motorka.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky co chtějí na začátek něco lepšího nebo po ty co chtějí lehkou motorku na stunt riding nebo cross ( samozřejmě ne na plochých pneumatikách).

Doplňky na motorce - Větší tryska (66), menší rozeta, gripy s padáky, zrcátka (Derbi GPR1), blinkry,držák spz, zadní světlo, nový lak rámu a zadní kyvné vidlice, halogen, rídítka s hrazdou, odškrcení výfuku.

Tuhle motorku jsem si vybral proto že má na můj řidičský průkaz (Am) dost velký výkon a max. rychlost, navíc se s ní dá dobře vyblbnout jak někde na dráze tak na letišti. Motorka má dost široké zadní kolo takže se dá dobře klopit do zatáček a když si pohlídám otáčky a nejedu na šestku tak se z ní dá i svižněji vyjet. Brzdy taky fungují slušně. Při jízdě ve dvou se dá jet cca 80 km/h do kopce ( když to není stoupání 70%) si vede vcelku přijatelně (když jedu sám tak v úplně pohodě). Sedlo je trochu tvrdší takže po hodině a půl cesty mě už celkem bolí pr**l. Spotřebu odhaduji tak na 3-4l/100Km. Jediné v čem jsem si slušně naběhl je ten rozbitý budík .. jetý se téměř sehnat nedá a nový stojí 3000,- Kč ( s otáčkoměrem 4800,- Kč).

Machy07
Machy07 napsal 12.10.14 v 09:39 10b.

pěkný stroj taky jsem ho měl :)

Lubos92
Lubos92 napsal 26.05.14 v 15:18

Pěkná .

derbi125
derbi125 napsal 14.01.14 v 20:07 10b.

Pěkný endurko tak ať ti stále slouží,přeji spoustu šťastných km v sedle i ve stupačkách