Cagiva Prima 50 (1993)

Vlastník Ondra
Vloženo 18.1.2014
Aktualizováno 18.1.2014

Moje první moto - Cagiva Prima 50

První dojmy - Ještě teď si to pamatuju, rok 1996 - má první motorka - takže člověk byl duchem úplně mimo a nedočkavě brázdil ulice kolem domu - jelikož to byl tenkrát vánoční dárek, tak první seznamování probíhalo v lednu na suchých místech naší ulice před domem :-)

Objem 50ccm na dnešní poměry nikoho ničím nepřekvapí, avšak pro tenkrát 16ti letého to pro mě po zkušenostech z padesátkových Pionírů, Pařezů, Stadionů a Simsonů bylo příjemné překvapení. Moto mělo 3,5kW a dokázalo ''uhánět'' až 85km/h. S větrem v zádech a v závěsu za kamiónemm jehož SPZ jsem si tenkrát hodně dlouho pamatoval, jsem dosáhl tenkrát i onu magickou hranici 100km/h, respektive tachometrově jsem ji i o můj tehdejší fous na tváři překročil Šestistupňová převodovka byla nadstandard, stejně jako kotoučové brzdy. Jen byla bohužel samý problém, zadřené pístky v brzdičích předního kotouče, zkroucené těsnění hlavy válců a fridex ve válci, nefunkční startér - vše se dalo opravit, ovšem za nemalé peníze a pouze pomocí dílů s logem ''Made in Italy''. Po těchto opravách, které přišly v prvním roce po koupi již byla bez problémů.