Ducati 999 (2005)

Vlastník Oldič
Vloženo 23.1.2014
Aktualizováno 3.7.2022

Nemá NEJ-silnější motor, nemá NEJ-lepší jízdní vlastnosti...ale má úžasné charisma a NEJdesign.

První dojmy - Obdobně jako můj předchozí Monster S4Rs. Žádný relax, vyžaduje neustále pozornost. Cestovat fakt ne, ale na nedělní vyjížďku na kafe super, stejně jako vyrazit na autodrom. O designu se bavit ani nemá cenu, nádhera kam se podívám.

Minulý rok jsem po velkém zvažování prodal svoji Ducati Monster S4Rs.
A protože mi začala chybět a bylo mi smutno po desmo 2-válci, tak u mě v garáži přistála přímo dárkyně motoru testastretta pro M S4Rs, tj. Ducati 999.
Rok výroby 2005, tj. již s motorem z modelu 999s, najeto neskutečných 2175 km, tak jak vyjela z Moto Italia Praha (včetně originál pneu z r.2004). Osudová přitažlivost.
Je pro mě symbolem OLDSCHOOL RACING. Žádné volby mapování motoru, žádné kontroly trakce, žádný drive-by-wire, žádné ABS, dokonce ani antihopingová spojka - na to se tady nehraje. Plyn, ocelové lanko, dvě škrtící klapky, 2-desmo, zadní guma a asfalt. Na nikdy nekončící relaxační jízdu a každodenní použití to není. Ale...neděle odpoledne, teplota 25 C, vymetená obloha, děti s manželkou jsou fuč a 4 hodiny volného času přede mnou... beru za plyn a mizím v dáli, tedy na kafe za klukama. Pozdě odpoledne jsem doma, na tachometru je o 150 km více - tak akorát, abych se na ni nestačil nasrat a tak akorát, abych "zrelaxoval". Kdo chápe, ten chápe...Je to moje milenka. Ale taky mám manželku - viz Honda CB 1000R.

Neil100
Neil100 napsal 05.07.16 v 09:39

Ahoj, jsem z HK a pořídil jsem teď 999 03 - se můžem někde scuknout H.

Neil100
Neil100 napsal 05.07.16 v 09:28 10b.

Ahoj, jsem z HK a pořídil jsem teď 999 03 - se můžem někde scuknout H.

Lukyno60
Lukyno60 napsal 27.02.14 v 19:07

Tohle je stejně nádherná mašinka Máš to perfektně napsaný

JohnyBaroch
JohnyBaroch napsal 13.02.14 v 23:47 10b.

Tak ta vypadá vážně dobře

dzarmil
dzarmil napsal 01.02.14 v 21:37 10b.

Čím dál tím víc jí přicházím na chuť .Tahle italka zraje jak víno .Přeju radost z jízdy .