Honda FJS 600 Silver Wing (2004)

Vlastník Myschan
Vloženo 9.2.2014
Aktualizováno 11.5.2014

Po motorce jsem z důvodu své lenosti chtěl zase skútr. Nějaké pohodlné křeslo za rozumnou cenu.

Motorka koupena od luckycow (Znojmo 2) - Zpočátku to trochu drhlo, asi mají s některými kupci špatné zkušenosti. Tak jsme si to vyříkali a od té doby vše v pohodě.

První dojmy - První dojmy rozpačité, ale spíše z prodejce, než ze skútru. Samozřejmě jsem se chtěl projet, ve skútru nebyla baterka, že prý je odepsaná, což v inzerátu nebylo uvedeno. Prodejce chtěl peníze do ruky a moc vstřícně teda nepůsobil. Já se naštval a málem ho poslal někam. Předtím jsem byl jinde a tam byla ochota dost vyšší, ale motorka (skútr), to byl vrak. No ale nakonec jsme si to vyříkali. On asi pochopil, že já se nejdu jen povozit, ale že ty peníze mám. Já zas pochopil že mají asi nedobré zkušenosti s některejma mlaďochama, co se chtějí jen povozit a kupovat už ne. Takže nastalo vzájemné porozumění a od té doby naprostá pohoda. Plácli jsme si, já přijel příště s doplatkem, ve skútru byla nová baterka, nachystané papíry včetně CZ TP, vše v pořádku.

Motorku bych doporučil pro - Pro líného pohodáře, co má rád pohodlí, pohodu, spolehlivost a relativně slušný zavazadlový prostor. Cesty mezi dědinama, občas výlet.

Doplňky na motorce - Zatím jsem sundal opěrku sedla. Vznikne tak víc prostoru pro natažení nohou (měřím 188) a ty držáky, co tam zbydou kupodivu ani netlačí do zad. Možná nechám časem přečalounit z estetických důvodů, ale není to podmínka pohodové jízdy. Rád bych ještě přidal silnější klakson, zatím jsem však nevymyslel, kam ho narvat - pod plastem je málo místa.
Zatím budu montovat turistické plexi, to už je doma.
---
Plexi už je tam a můžu jednoznačně doporučit. Tak jsem sundal opěrku řidiče a nechal přečalounit sedlo. Nyní je takové zakulacenější, řidič, teda já, se může posunout víc dozadu a má víc místa před kolenama. Měřím 188 a toho prostoru dost výrazně přibylo. Šoupnu se víc dozadu, natáhnu nohy jak na chopperu a jsem spokojen. A ještě jedno vylepšení - klakson Nautilus. Takže nyní už jsem i slyšet. Jo a ještě přibyly vyhřívané gripy, takže na ručičky je teploučko. Jsou úplně obyčejné, jen dva stupně vyhřívání, ale líbilo se mi, že je spínač už součástí rukojeti a nemusí se montovat další ovladač. A ještě jsem namontoval kufřík, nyní se s tím dá jezdit i na nákup :). Možná ještě pořídím sportovní variátor a to už bude snad vše. A až to už bude úplně dokonalý, tak začnu pošilhávat po něčem jiným. Však to znáte.
---

Další označení je Silver Wing. Už má i nástupce, ale ta cena nového není pro mě. Tenhle skútr už jsem měl, takže jsem věděl, do čeho jdu. Tento konkrétní kousek, ač dovezen klasicky z Itálie, vypadá fakt dobře. Ne, že bych byl naivní a věřil údaji na tachometru (25 000), ale faktem je, že má původní lak, zjevně nebyl bouraný a po osobních zkušenostech jsem se přesvědčil, že je možné koupit slušnej kousek z Itálie, stejně tak, jako vrak z Česka. Následoval velký servis, výměna olejů, svíček (Denso iridium), brzdovky, filtrů a pneu. Však to znáte. Jak jsem řekl, nevěřím těm 25 000 km, ale faktem je, že řemen byl zjevně zánovní a má se měnit po 24. Takže teoreticky by to i mohlo odpovídat. Plasty v pohodě, origo lak, žádné ulámané packy, jen občas drobná oděrka, ale to mám rozhodně raději, než čerstvě přelakovanou mrchu.
Na tomto konkrétním kousku jsem toho ještě moc nenajel, ale zatím vše šlape jak má. Obecně je to pohodlnej a dostatčně rychlý skútr. Dá se z toho dostat 170 tacho. Spotřeba je vyšší, cca 5,5 - 6 l. Dvojválec je příjemný, neklepe se, slušný zvuk. Pokud nebudete cestovat ve dvou a daleko, tak se dá vystačit s místem pod sedlem. Vejdou se dvě přilby a nějaké drobnosti. Něco malého i do kastlíků vpředu. Jeden větší (láhev), druhý malý (mobil, klíče, peněženka). Výkon na skútr slušný, ale samozřejmě bych snesl i vyšší, neb koníků není nikdy dost. Světla svítí slušně, oceňuji, že jsou nad sebou a nevypadá to pak, jakože svítí jen jedno a druhé chcíplo. Spolehlivost hodnotím jako výbornou, vnímám tak vše od Hondy. S dílama žádný problém, většinou otázka dvou dnů, ale kromě spotřebáku nebude nic potřeba. Ceny dílů vyšší.
Má to ABS, zatím jsem to na žádné motorce neměl, tak jsem zvědav. Snad to nebudu nikdy potřebovat. Je to těžší skútr, ale při jízdě to vcelku nevadí. Mohl mít větší kola, na ty naše cesty. pokud bych si ho chtěl nechat na delší dobu, možná bych zvážil montáž sportovního variátoru, ale nevím, mně nic moc dlouho nevydrží. Dá se s tím jet samozřejmě i po městě, ale na proplítání mezi autama v kolonách je lepší mé Sh 300. Považuju Silvera za skvělý stroj na okresky a pohodové výlety. Dálnici zvládne v pohodě, ale spotřeba při vyšší rychlosti (150) dost roste a přiznávám, že jet s tím po výtlukách a panelech na D1 není nic moc.
---
Tak jsem se s Wingem rozloučil. Zamáčkl jsem slzu, ale stejně spíš víc stál než jezdil. Momentálně jsem dal přednost Freewindovi na vyčištění hlavy po práci. Koupil ho starší pán než já, sympaťák, tak věřím, že bude spokojenej a bude ho venčit častěj. Co se týče stroje, byl jako snad každá Honda. Vždy mě dovezl a mimo servisu a benzinu po mě nic nechtěl. S odstupem času bych jako snad jediné negativum viděl kratší sedlo pro dlouhého řidiče, ale když se oddělá ten bobek, tak je to jak na chopperu :)

Krtek.Sileny
Krtek.Sileny napsal 04.01.17 v 14:58 10b.

prodam manual na fjs 600 cena 300kc tel 739029262

MeryEn
MeryEn napsal 03.03.14 v 07:17 9b.

Díky

skywalker.L
skywalker.L napsal 11.02.14 v 22:21 10b.

Pěknej parník.. Jak jinak než za 10!

Milan1963
Milan1963 napsal 10.02.14 v 09:59 10b.

Pěkný skútr. A napsal jsi dobrou recenzi. Dávám 10 b. a přeju Ti, at' máš radost z kilometrů za jeho řídítky.