Aprilia RX 50 (2000)

Vlastník RossT
Vloženo 18.4.2014
Aktualizováno 18.4.2014

Na padesátku hodně vysoké a silné enduro.

Derbi Senda 50: Bylo to spíš o ceně a o tom že tato Aprilia byla 30 km od nás.

První dojmy - Hned jak jsme se na ni jeli podívat tak se si říkal že je strašně vysoká, ale když jsem si na ni sedl tak hodně klesla. Projel jsem ji po polňačce a rázem mi padla do oka. Jak sem jí koupil jeli jsme ji projet trochu víc po cestách a tak. Je to žihadlo.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk, sportovní koleno, jiné rukojeti.

Na motorce sem zatím moc nejezdil, protože nemám dodělanej řidičák. Na tachometru má motorka najeto 26 tisíc, ale je tam jinej motor kterej má asi 10 tisíc. Celkově ta motorka vypadá nejmíň na 125. Když sní jel táta do práce nikdo nemohl uvěřit že to je padina.
Spotřeba se pohybuje okolo 3-3,5 lit. / 100km. Je to dvoutakt takže se musí točit. Při 7 tisících otáčkách se otevírá klapka na karbecu a pak teprve začíná tahat. Za studena jsou trochu horší rozjezdy. Velká nevýhoda je že tento typ má přišroubované sedlo a pod ním není úložný prostor. Jako první a zatím poslední poruchou je pravý tlumič. Začal zněj téct olej prasklo gufero. Zavezl jsem to do servisu a za 1500kč mi vyměnili olej v tlumičích a do obou dali nové gufera. Motorka je dělaná spíš do terénu, ale na asfaltu se sní dá normálně jezdit. Motorka je velice pohodlná i ve dvou a snadno ovladatelná.
V technickém průkazu má konstrukční rychlost 45km/h, ale 95 dá v poho. Mám na ni laďák a ten zvuk je boží. Dle mého názoru patří mezi nejlepší 50 co se dají sehnat.