BMW R 65 (1986)

Vlastník Crawly
Vloženo 25.4.2014
Aktualizováno 6.6.2015

BMW prý znamená Budeš Mít Wýdaje :)
Plné označení je BMW R 65 TIC (touring integral cocpit)

První dojmy - Ujel jsem na ní zatím jen 500 metrů. Vychytávám mušky před postavením na CZ doklady. Motorka je rozhodně svoje. Nedá se to srovnat s ničím, na čem jsem měl tu čest jezdit.

Doplňky na motorce - Indukční cívka - ta šedivá svině. Praskliny na obalu házely jiskry špatným směrem a ke svíčce se jich moc nedostalo. Jelikož je důležité zachovat parametry, měl jsem na vybranou. Drahou, nebo dražší. Boční kufry...
Náhrada od bosch za 4500,. nebo dyna - pro Harley Davidson. Nakonec jsem zvolil americkou alternativu a i když mi přišla až z USA a platil jsem daň, stalé jsem oproti Boschce na polovině.

BMW mě vždy lákalo svou nesmírnou kvalitou zpracování, krásným motorem a taky tím, že to není (alespoň v našich končinách) tuctovka.
Stroj pamatuje ještě berlínskou zeď, proto chci nejdříve preventivně vše zkontrolovat a poladit, než ho začnu plně zatěžovat.
---
Tak už mohu napsat alespoň něco. Letošní sezóna byla pro mě sice krátká (2000 km), ale na oťukání dobrý. Kapotáž je prostě boží! Ani větřík, ani voda se mi na kůži nedostala. Boční vítr se mnou sice pěkně mával, ale dalo se to.
Krásné je, jak kombinace bílé a zelené barvy děsí okolní řidiče. Když jsem za někým jel, schovávali mobily, poutali se a i na nejrovnějším úseku se ručička jejich tachometru úzkostlivě držela na předepsané rychlosti. Než si národ zvykne na jinou barvu policejních vozidel, asi chvíli potrvá. :)
Na Bmw se skvěle sedí - skoro tak vzpřímeně jako na cestovním enduru. Sedlo je velice pohodlné. Manévrovatelnost je perfektní i při nízké rychlosti.
Snažil jsem se nejdříve kroužit jen cca 50 km od komína, abych měl případně možnost odvézt trucující a nefunkční motorku do garáže dodávkou, ale světe div se. Pořád to jede, řadí, svítí, dobíjí... paráda. Holt BMW...
---
Ach tak už je v dobrých rukou krále Miroslava... :)

Díru v mém srdéčku snad zacelí BMW R80, která je těsně před dokončením.

Skutrik1
Skutrik1 napsal 19.04.17 v 19:25 9b.

JJ nádherná klasika a ta barevná kombinace :) Jo nedivím se že to má spousta řidičů děs v zrcátku

zdeno14
zdeno14 napsal 09.10.15 v 17:23 8b.

Hodně vyjímečná mašina, dost dobrý..

Clarion
Clarion napsal 18.06.14 v 14:17

Moc pekný stroj, vidím že jsi fanda do policejních motorek
Držím palce aby byly další zajímavé přírůstky.

Rumman-T5P
Rumman-T5P napsal 27.04.14 v 19:19

velký luxus !!!

p.epanica
p.epanica napsal 26.04.14 v 18:23 10b.

Parádní ... ať dlouho dělá radost.