Minibike VPB (2014)

Vlastník Ouki
Vloženo 15.8.2014
Aktualizováno 15.8.2014

Jedná se o 4T minibike zn. VPB 4T kdy motor je částečně italský passini a částečně japonská takegawa, zbytek je českého výrobce VPB

Motorka koupena od vitoraring

Doplňky na motorce - Měřák motohodin

Minika jsem zakoupil začátkem roku 2014. Jakmile nám začala sezóna nastalo pro mne malé zděšení a to na motoru se objevoval olej který mi kapal na gumu a ja padal jak hruška, Hned po dojeti jsem musel vzít hadr a vše čistit . Po dalších pár ježděních začala prosakovat nádrž na spoji. Byl jsem velice sklamaný, ale zde musím vyzvednout prodejce, který vše opravil na své náklady, kdy se zjistilo že kart měl výrobní vadu a propouštěl olej. Nádrž byla taky vyvspravená a mohlo se zase jezdit bohužel mi prasklo koleno výfuku, kdy i to mi bylo zdarma opraveno a vysvětleno, že jsem měl motor v rámu povolený a vibracema to prasklo a ať si na to dávám pozor. Zde musím opět prodejce (výrobce) vyzdvihnout za vstřícné jednání a vyřešení vzniklých problému. U minika jsem měl ještě problém nastartovat motocykl po zahřáti, opět jsme to s prodejcem dali do hromady a po doladění karburátoru u kterého jsem málem zešedivěl musím nyní říct že minik chytá na první šup a šlape jak hodinky, škoda že ty mališkosti nebyly podchyceny hned, ale stroj nyní šlape tak jak má a já si konečně užívám jeho zátah od spoda a paradní brumlání 4T motoru. Jinak mašina je super na táhlé zatáčky a dlouhé rovinaté úseky do rychlých zatáček se musí trochu tahat a v pomalých zatáčkách se trochu zbírá ale dalo by se to vyřešit jinou vačkou, což jsem si zapinkal sám, že jsem si nechal namontovat vačku spíš na vyšší otáčky.
A nyní musím moto vyzdvihnout co se týče ergonomie posezu je perfektí na moto je velmi příjemný posez zpracování je na vysoké úrovní a veškeré díly jsou pastvou pro oči, kdy zde motocyklu dominuje parádní karbonový výfuk a luxusně zpracované kola. Z praktických věcí jsou naprostou bombou hydraulické brzdy hope jejichž páčky mají perfektí tvar dají se různě nastavovat a jsou na dva prsty což mi naprosto vyhovuje. U ultimy jsou brzdy formula ale páčky nemají tak příjemný tvar, ale co jezdec to názor a ultima má zase jiné přednosti a vychytávky.

bruttopyr
bruttopyr napsal 05.12.18 v 19:34 10b.

Radku, skvělé, ale kde je foto fároše?