Loncin SBR 125 Spitzer (2010)

Vlastník Wrogny
Vloženo 11.9.2014
Aktualizováno 11.9.2014

Zdravím vás příznivce jedné stopy. Tento článek bude spíše pro začínající motorkáře, ale budu rád za každé přečtení, komentáře, dotazy apod.

První dojmy - Když jsem vystoupil z auta, po témeř 400km dlouhé cestě, tak jsem uviděl krásnou, sice malou motorku s neotřelým a dravým vzhledem. Na první pohled mě zaujala krásná přední maska, na které koukala krasná očka. Zaujala mě hned na první pohled, ale když jsem ji projel, bylo mi jasné, že si ji musím odvézt domů.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro naše křehoučké polovičky a začátečníky, kteří chtějí jít výše k silnějším strojům, kteří nemají plné kapsy, nebo taky může být vhodné do města pouze jako transportér.

Doplňky na motorce - Motorka v podstatě nic nepotřebuje. Dal jsem si na ni akorát červené reflexní proužky na kola a jiné zrcátka. Jinak jako u každé motorky "spotřební věci", jako je baterie, olej. Nic víc jsem neměnil, samozřejmě v průběhu času by chtěl vyměnit olejovy filtr, řetězovka atd. Ale to již moje starost není.

Motorku jsem měl přesně jeden rok, za tuto dobu jsem najezdil něco kolem 3000km. Ano, každý si řekne, ne to blbá čína, ale kdo nevyzkoušel, tak neví. Je to čína za pár korun a pro začínající nebo pro slečny je to ideální stroj. Stojí pár korun a proto jsem ji zvolil, jelikož chci dál sedlat větší koňské spřežení. S motorkou jsem byl velmi spokojen, až na pár chybiček. Naši asijští přátelé chtěli udělat krásnou motorku, což se jim povedlo. Přední kotouč je vzhledově úchvatný, ale funkčně to už tak není. Ano, brzdí výborně, ale při prudším brždění krásně vykousaný kotouč začne kousat do řidítek a to až tak příjemné není. Jizdní vlastnosti v rámci možnosti vyhovují nenáročným jezdcům, hodně vám promine a je lehoučká. S mou postavou (185) jsem na locínka byl trochu větší. Maximálka je kolem 130, víc určitě ne, to už jejen huntování motoru. Spitzeru vyhovuje rychlost tak kolem 80-90, potom motorka začne vrčet, taky ještě jedno obrovské mínus je šilená vibrace, když jsem jel těch 130, řidítka se už nedala držet. Jízda bez držení nedělá dváce žádný problém. Obrovské plus má za mě u vzhledu a takyu spotřeby, jezdí téměř na vzduch. Plná nádrž 13l vám vydrží tak v průměru na 500km. Samozřejmě záleží na zůsobu jízdy. Na motorce jsem ujel 400km bez jediného problému, cesta mě stála asi 600 kč. Motorku jsem prodal s těžkým srdcem a slzách ve tváři. Svůj úkol, připravir mě do velkého světa jedné stopy, splnila nad míru! Nyní se těším na GéSo, které mi příjede 12.9. 2014. Pokusím se být aktivní a zdělovat vám mé zážitky a zkušenosti.

milanmimra
milanmimra napsal 11.09.14 v 12:33 9b.

Je dobrá

milanmimra