Moto Guzzi Bellagio 940 (2008)

Vlastník petrski
Vloženo 12.11.2014
Aktualizováno 16.11.2014

Tahle motorka se mi prostě líbí. Neotřelý vzhled a tak trochu retro, poctivý dvouválec s patřičným zvukem, ovladatelná, pohodlná a hlavně návyková.

První dojmy - Přesedlal jsem z Nevady Anniversario a první jízdní pocit z Bellagia byl jedním slovem komfort daný především kyvkou, lepším úhlem posedu a parádní ovladatelností. Větší síla a záběr. I taková drobnost jako konečně dobrý výhled dozadu potěší.

Motorku bych doporučil pro - Pohodář s mírnou sportovní ambicí, se smyslem pro tak trochu retro vzhled v kombinaci s moderní technikou.

Doplňky na motorce - Z doplňků mám orig. čelní štítek, padáky, boční držák RZ, přípravu na nosič zadního kufru, přípravu na navigaci, ukazatel zařazeného rychlostního stupně.

Proč (zase) Guzzi ? Pro tu odezvu od stroje, pro tu jeho zemitost, jak to všechno do sebe zapadá počínaje vzhledem, zvukem, řazením, zátahem a v konečném důsledku prožitím jízdy. Kdo guzziny zná a má je rád, tak tohle "vyznání" jistě chápe. U Bellagia jsem si zprvu musel zvyknout na ovládání spojky - na mě trochu vysoko, zpřesnit práci s plynem a brzdou, protože tahle mašina reaguje přesně a rychle. Výkonově mi zcela stačí, do zatáček se pokládá až překvapivě snadno a i když mám na něm ujeto od koupě cca 4500 km, tak na limity stroje nenarážím - tedy při mém stylu jízdy. Spolujezdce nevedu, takže mi nevadí, že by si moc neměl kam sednout. Cestování se zavazadly na Bellagiu jsem ještě nezkusil, zatím na to nejsem vybavený. Co se týká spolehlivosti, tak bez výhrad, pouze jsem měnil čidlo tlaku oleje. Před koupí motorka poměrně dlouho stála a předchozí majitel byl spíše "vizionář" než detailista, takže zprvu jsem zainvestoval do servisu stroje i vylepšení poněkud zanedbaného zevnějšku, ale teď motorce věřím a užívám si jí.

kuzmič
kuzmič napsal 08.01.16 v 15:14 10b.

Moooc krásné Bellagio, skvost, který ještě tak nádherně jezdí...

Pietro-guzzi
Pietro-guzzi napsal 19.11.14 v 19:57

Bezva stroj . Jak říká Honza Průcha--- celej spostr může jít do prdele .

dzarmil
dzarmil napsal 16.11.14 v 17:51 10b.

Kdo propadne kouzlu "dvouválů" z italského Mandella del Laria,ten nechce už nic jinýho .Přeji radost z jízdy v sedle této parádní motky .

nexus
nexus napsal 14.11.14 v 18:41

Je to parádní mašina -koneckonců ji mám taky ještě sundej to plexo a bude to úplně super

Tom-K
Tom-K napsal 13.11.14 v 11:31 10b.

Krásný stroj, Peťane, však my víme. Ať slouží a kolama dolů.