Honda CB 125 (1979)

Vlastník Kurko
Vloženo 25.2.2015
Aktualizováno 23.4.2016

Retro Hondicka s dvojvalcovym 4-taktnym motorom. Mala, lahka, nizka spotreba, ziva, idealna do mesta ale stiha aj mimo mesta.

První dojmy - Kupil som ju za uplne smiesnu cenu od chlapika ktory ju zdedil po otcovi, nejazdenu 5 rokov, zahrabanu v garazi. Ked som ju kupoval nevedel som ci vobec niekedy pojde ale za tu cenu to stalo za to vyskusat. A hlavne mala papiere.

Doplňky na motorce - Motorka ma kvoli nehode byvaleho majitela vymenenu vidlicu z hondy mbx 125, ktora je ale mohutnejsia a ma hydraulicku bzrdu namiesto lankovej kotucovej.

S kamosmi sme sa rozodli kupit stare japonske motorky a vsetkym nam ako keby same spadli z neba. Hned po kupe, celu poobijanu, s uvolnenym asi kazdym srobom na nej mi nedalo ju hned ozivovat. Vycistil som karburtatory v ktorych uz po tych rokoch bola zelena plastelina a so starym benzinom som ju zacal nakopavat. Motorka asi na piaty pokus naskocila a hned som vedel ze sa kupa oplatila. Po vymene par rozbitych komponentov bola pripravena na sezonu. Jazdil som na nej asi od maja az do zimy. Za ten cas isla ako hodinky. Precestoval som na nej polku Slovenska a v meste som snou jazdil denne. Neskor som ju prechlastal olejom ktory mi nasledne vytlacil tesnenia a pri dlhej jazde na vysokych otackach mi zacal vytekat olej z pod valca. Motor je uz ale na novo pretesneny a pripraveny na dalsiu sezonu. Chcel by som na nej spravit dake vzhladove zmeny lebo vyzera ako z kontajnera. Prvy plan pri kupe bol z nej spravit caferacer ale potom sa mi do toho dako nechcelo lebo z takej malej moto by to nebolo ono. Spotreba je okolo 3 litrov a s vykonom 12kw z nej maximalne dostanem 120km/h.

Tak nakoniec som ju troska prerobil:) Nadrz zo starsej sestry, upraveny tvar sedadla a novy potah, blatniky prec, vypletane kolesa a nove riaditka.

mildanek72
mildanek72 napsal 14.04.18 v 06:30 10b.

stará poctivá práce super dvouválec a výkon.Moc se mi líbí.SUPER

Draft
Draft napsal 12.07.15 v 22:32 10b.

Taky mám a taky koupena s TP za pár korun.

drspilmann
drspilmann napsal 29.05.15 v 00:56

fajnova, zatah dvojvalca
tiez nieco podobne zhanam u nas.

Petr_TA
Petr_TA napsal 27.02.15 v 09:05 10b.

Opravdu poctivá technika
Mám o něco větší sestřičku
10b

pragovak
pragovak napsal 26.02.15 v 10:00

Pěkná. Mám starší sestřičku a je živější a pohodlnější než ybr . Jen s karbcema byly pořád problémy.